«Як виховати справжню Людину»

3 жовтня 2018 року в читальному залі бібліотеки ХГПА відбулася студентська читацька конференція за книгою В.О.Сухомлинського «Як виховати справжню Людину»,  приурочена до  100-річчя від дня народження видатного українського педагога, члена-кореспондента АПН РРФСР та СРСР, заслуженого вчителя України, Героя соціалістичної  праці, директора Павлиської середньої школи Кіровоградської області. Василя Олександровича Сухомлинського (1918-1970).

Активними учасниками  конференції стали  студенти факультету початкової освіти та філології групи  ПО-31 Хворостовська Катя, Перейма Оля, Пилипюк Марина, Буй Олена, Навроцька Наталія,Косовська Оля, Назоренко Юля, а також викладач кафедри української мови та літератури Ніколаєва Алла Арсенівна, директор бібліотеки Дитинник Людмила Вікторівна, бібліотекар читального залу Інна Володимирівна Яцик.

У ролі слухачів виступили студенти першого курсу факультету початкової освіти та філології групи  ПО-13 на чолі із  куратором, викладачем кафедри української мови та літератури Надією Іванівною  Миринюк.

Учасники конференції висвітлили свої погляди щодо  творчої спадщини педагога-класика, обговорили  думки  В.О.Сухомлинського про особливості виховання Людини  за книгою «Як виховати справжню людину».

У підсумку  конференції студенти сформулювали  такі основні думки, навіяні аналізом поглядів видатногопедагога:

•        Які риси можна додати до визначення справжньої Людини, даного В.О. Сухомлинським. Із  чим ви не погоджуєтесь, враховуючи вимоги сьогодення?

•        Гуманізм – серцевина спадщини В.О. Сухомлинського.

•        В.О.Сухомлинський про виховання любові до Батьківщини.

•        В.О.Сухомлинський про формування культури людських відносин.

•        Як вчити дітей любити і шанувати батьків, близьких, старших?

•        Добро і зло. Як навчити дітей робити добро і бути активним борцем проти зла в сучасному світі?

•        Поради  В.О. Сухомлинського про формування моральної культури особистості.

•        В.О.Сухомлинський про виховання любові до школи, вчителя, знань.

•        Проблеми етики і психології, кохання, сімейного життя в книзі педагога.

•        Як навчити дітей розуміти, відчувати і творити красу.

•        Співдружність школи і сім'ї у вихованні справжньої людини.

Студенти усвідомили, що В.О.Сухомлинський наполегливо відстоював гуманний, людяний підхід до дитини, виступав проти засилля авторитарної педагогіки, зокрема,  він радив: «Виховуйте добром, не бійтеся бути ласкавим, умійте захистити дитину від духовної самотності, вірте в талант і творчі сили кожного вихованця, будьте прикладом високої культури спілкування з учнями».

Такі  поради вітчизняного педагога є досить актуальними  сьогодні, тому учасники та слухачі конференції  мають взяти їх до уваги у своїй педагогічній роботі з дітьми.

Під кінець заходу відбулася демонстрація фрагментів фільмів, присвячених життю та педагогічній діяльності В.О.Сухомлинського, а також  презентація книжкової виставки: «Педагогічна спадщина В.О. Сухомлинського з погляду сучасності».

 

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55