«СХІД І ЗАХІД - РАЗОМ»: СПІЛЬНИЙ ПРОЕКТ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ТА ХАРКІВСЬКОЇ ПЕДАКАДЕМІЙ ТРИВАЄ

18–20 жовтня 2018 року студенти І-21б були на гостинах у Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради. Це була друга зустріч майбутніх істориків у рамках спільного проекту «Схід і Захід – разом».

Програма реалізації проекту була насичена цікавими заходами, які допомогли краще пізнати історію та сучасність Слобожанщини, а також сприяли формуванню професійних якостей майбутніх учителів історії.

Серед таких заходів – міжвузівська науково-практична конференція «Українська національна революція 1917 – 1921 рр: Схід – Захід (до питання соборності України)», підготовка до якої сприяла систематизації регіональних та загальноукраїнських досліджень з історії Української революції.

Під час екскурсії по місту студенти дізналися про його історію, видатних людей та визначні місця, серед яких – майдан Свободи (найбільший в Україні, територія якого складає 12 гектарів); пам'ятник Незалежності «Україна, що летить» на площі Конституції; пам’ятник Т. Шевченкові – один з найкращих зразків монументальної Шевченкіани у світі.

19 жовтня студенти відвідали Харківський історичний музей ім. М. Сумцова та музей археології Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.

Під час перебування студентів у Харкові відбулася зустріч з головою Харківської обласної ради Сергієм Івановичем Черновим, який підтримав співпрацю молоді двох регіонів і висловив сподівання, що сьогоднішні ініціативи Харківщини і Хмельниччини знайдуть відгук у планах майбутніх фахівців на перспективу.

Після спілкування з головою обласної ради студенти ознайомилися з історією Будинку рад, побували у великій та малій залах, у прес-центрі.

20 жовтня студенти насолоджувалися осінніми пейзажами заповідника «Національний літературно-меморіальний музей Г.С. Сковороди» у с. Сковоридинівка, де філософ провів останні роки свого життя.

Великий інтерес майбутні історики виявили до виставки-галереї «АВЕК» «Старожитності трипільської культури».

Хмельницька делегація студентів та викладачів мали можливість розважатися під час гри у боулінг у ТРЦ «Французький бульвар,  насолоджуватися природою під час відвідування Фельдман Екопарку та хвилюватися під час командної гри «Великий квест» на Арт-заводі «Механіка».

За цікаві та змістовні заходи, за незабутні враження від поїздки, за високий рівень облаштування побуту студенти та викладачі Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії щиро вдячні організаторам та модераторам спільного проекту: ректору академії Галині Федорівні Пономарьовій,  проректору Інні Петрівні Репко, доценту кафедри соціально-економічних дисциплін Валентині Володимирівні Яценко та усім викладачам кафедри.

До побачення, академіє! До побачення, Харків!

Спільний проект «Схід і Захід – разом» триває. Сподіваємося, що його реалізація сприятиме єдності суспільства та розвитку вітчизняної освіти.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55