ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з навчальної дисципліни „Педагогіка”

 

12-15 квітня 2011 р. на базі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбувся ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з навчальної дисципліни „Педагогіка”. Учасниками олімпіади були 105 студентів (серед них 88 представників жіночої статі і 17 чоловічої) із 48 вищих навчальних закладів (педагогічних, технічних, класичних). 

Хмельницьку гуманітарно-педагогічну академію представляли студенти:

- Назарова Юлія, слухач магістратури початкового навчання групи МПН;

- Черешня Катерина, студентка 63 групи факультету початкового навчання.

Умовами олімпіади було передбачено проведення чотирьох турів:

І тур – теоретичний, в якому оцінювався рівень теоретичних знань з навчальної дисципліни „Педагогіка”.

Цей тур здійснювався у два етапи: спочатку учасники олімпіади  проходили комп’ютерне тестування, яке містило 30 завдань з загальних основ педагогіки, дидактики, теорії виховання, історії педагогіки, філософії освіти та школознавства;потім виконували письмову роботу. Завдання роботи мали проблемний та творчий характер: визначити спільне і відмінне між поняттями оптимізація та інтенсифікація; розкрити суть типів навчання; охарактеризувати педагогіку співробітництва, назвати її представників та їхні праці. Варто відзначити, що наші студенти показали достатній рівень теоретичних знань. Так, за теоретичний тур Назарова Юлія отримала грамоту за 3 місце, а Черешня Катерина – за високу ерудицію.

ІІ тур – дослідницький, в якому оцінювалися результати науково-дослідницької роботи студентів.

За попереднім розглядом наукових робіт та їх публічним захистом члени журі виставили високі оцінки за виконання та оформлення наукових робіт нашим студентам – 18 та 20,5 балів з 30 можливих. Ними відзначено послідовність і логічність структури робіт, їх актуальність, правильність визначення наукового апарату дослідження, а також якісно сформований та оформлений відповідно нових вимог  список використаних джерел. Черешню Катерину нагородили грамотою за кращий захист наукової роботи на тему „Використання абеткового матеріалу в навчанні грамоти учнів першого класу початкової школи” (науковий керівник – Філінюк Валентина Анатоліївна, к.філол.н.).

ІІІ тур – технологічний, в якому члени журі оцінювали проведення фрагментів уроків або виховної години для учнів середніх і старших класів.

Студенти Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії проводили фрагменти виховних годин на теми „Толерантність в нашому суспільстві”, „Чорне крило Чорнобиля”. При проведенні фрагментів учасники використовували інтерактивні методи роботи, які передбачали моделювання життєвих ситуацій, висловлювання своєї точки зору стосовно  тієї чи іншої проблеми, вміння доказово міркувати, спільне вирішення питання на основі аналізу обставин та відповідної ситуації. Це дало можливість створити умови взаємодії, які психологічно мотивували в учасників олімпіади, які були в ролі учнів, потребу висловлюватись щиро і безпосередньо; шукати зв’язок між новими та вже отриманими знаннями, приймати альтернативні рішення, формувати власні думки та ідеї за допомогою різноманітних засобів. Назарова Юлія була нагороджена грамотою за 3 місце.

ІVтур – творчий, де учасники олімпіади демонстрували власні таланти, захоплення та можливості їх використання у педагогічній діяльності.

Хочеться відзначити, що світ захоплень і талантів наших студентів різноманітний та безмежний. Так, Черешня Катерина виконала на фортепіано твір „Если б не было тебя” Джо Дассена на трьох мовах (англійській, російській та французькій). Назарова Юлія оформила виставку вишивок та м’яких іграшок, виготовлених власноруч, а також виконала танок у стилі джаз-фанк. За цей тур Юлія була відзначена грамотою „За високий рівень педагогічної майстерності”. 

Студенти Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії отримали сертифікати, що засвідчили їх участь у ІІ-ому етапі Всеукраїнської олімпіади з навчальної дисципліни „Педагогіка” та у ІІІ-ій студентській науковій Інтернет-конференції „Актуальні проблеми педагогічної теорії та практики у студентських наукових дослідженнях”.

Учасники олімпіади мали приємну нагоду побувати на екскурсії у Національному дендрологічному парку „Софіївка” та побачити у ландшафті парку культуру різних народів і країн – Елладу, Малу Швейцарію, Єлисейські поля, острів Кохання, а також більше ста пам’ятників історії і культури, що складає 20% пам’ятників архітектури всієї Черкаської області. Окрім того, організаторами олімпіади була проведена екскурсія по місту, яка принесла масу вражень.

Студенти Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії отримали гаму позитивних вражень від спілкування з учасниками олімпіади, які представляли майже усі вищі навчальні заклади України, з членами журі та організаторами ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з навчальної дисципліни „Педагогіка” в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55