Стипендіальна програма на навчання, дослідницьке і лекційне стажування у Словаччині

Відділ міжнародної діяльності повідомляє, що Міністерство освіти та науки України запрошує взяти участь у стипендіальній програмі на навчання, дослідницьке і лекційне стажування у Словаччині в літньому семестрі 2021-2022 академічного року в рамках Національної стипендіальної програми (NSP) Словацької Республіки для підтримки мобільності студентів та аспірантів, викладачів закладів вищої освіти, вчених та митців.

Останній термін подання заявок на літній семестр 2021/2022 академічний рік 31 жовтня 2021 року до 15:00. Заявки подаються в режимі онлайн на веб-сайті www.stipendia.sk або www.scholarships.sk .

Національна стипендіальна програма (NSP) Словацької Республіки була створена для підтримки мобільності іноземних студентів та аспірантів, викладачів закладів вищої освіти, вчених та митців під час їхнього навчання чи науково-дослідної роботи в закладах вищої освіти та наукових установах Словаччини.

У разі виникнення питань щодо умов участі в програмі можна звертатись до Ондрея Арадски (nsp-foreign@saia.sk ).

Завершення наступного кола подання заявок на навчання в 2022-2023 академічному році відбудеться 30 квітня 2022 року.

Стипендіальна програма фінансується Міністерством освіти, науки, досліджень та спорту Словацької Республіки, а адміністратором її є Славянське академічне інформаційне агентство (САІА), яке є неурядовою некомерційною організацією, яка з моменту свого заснування у 1990 році впроваджує програми та надає послуги, спрямовані на розширення громадянського суспільства, та сприяє інтернаціоналізації освіти та досліджень у Словаччині. САІА надає інформаційні та консультаційні послуги  що стосується мобільності для навчання та наукових досліджень, керує кількома стипендіальними та грантовими програмами, а також просуває словацькі університети та дослідницькі організації за кордоном.

 

Що пропонується? 

Стипендія, що покриває витрати на проживання:

  • Студентів, які навчаються в університетах за межами Словаччини, для того, щоб пройти навчання протягом одного чи двох семестрів в  університеті у Словаччині під час отримання рівня вищої освіти бакалавр або під час навчання в магістратурі.
  • Аспіранти, які навчаються в університетах чи науково-дослідних організаціях за межами Словаччини, для того, щоб почати навчання та / або науково-дослідницьке, або мистецьке перебування від 1 до 10  місяців в університеті або в науково-дослідній організації, які мають право на докторантуру, в тому числі під час їх докторантури;
  • Викладачі університетів, дослідники чи художники, які працюють в університетах або дослідницьких організаціях за межами Словаччини для того, щоб отримати стажування та дослідження від 1 до 10 місяців в університеті чи іншій досліджуваній організації Словаччини; 
  • допомога на відрядження для покриття витрат на відрядження, пов’язаних із навчанням чи науковим перебуванням у Словаччині для студентів та аспірантів.

Громадяни яких країн мають право претендувати? 

Громадяни будь-якої країни світу можуть подати заявку на отримання стипендії в рамках національної програми стипендій Словацької Республіки.

Яка сума щомісячної стипендії? 

  • Студенти - 400 €; 
  • Аспіранти – 734 €;
  • Викладач/науковий співробітник університету або митець:
  • без доктора філософії та досвідом роботи менше 4 років – 734 €; 
  • зі ступенем доктора філософії та стажем роботи менше 10 років – 980 €;
  • зі ступенем доктора філософії більше 10 років досвіду роботи 1050 €.

Сума стипендії покриває середні витрати стипендіатів на час перебування в Словаччині.

Студенти та аспіранти можуть подати заявку на поїздку самостійно, коли її сума залежить від відстані прямої лінії між місцем проживання заявника та місцем його перебування у Словаччині:

до 350 км - 0 €;

від 350 до 2000 км – 250 €;

від 2000 до 7000 км - 500 €;

більше 7000 км - 1000 €. 

Як подати на стипендію?

Заявки подаються онлайн за адресою www.scholarship.sk . Система онлайн-заявки відкрита щонайменше за шість тижнів до кінцевого терміну подачі заявок. Заявки необхідно подавати в онлайн-системі до кінцевого терміну подачі заявок. Також необхідно надати оригінал вступу або запрошення  лист до САІА у Братиславі.  Детальна інформація щодо подання заявок та необхідних документів доступна на веб -сайті програми. 

Які терміни подання заявок? 

30 квітня до 16:00 – стипендія діє протягом наступного навчального року.

31 жовтня до 16:00 – стипендія залишається протягом літнього семестру поточного навчального року. 

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55