Обласний семінар-практикум керівників науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук

16 жовтня 2012 р. в Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії відбувся обласний семінар-практикум керівників науково-дослідницьких робіт учнів-членів Хмельницького територіального відділення Малої академії наук „Теорія і практика дослідницької роботи в системі Малої академії наук України”.

З вітальним словом до учасників семінару-практикуму звернувся перший заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації, заслужений лікар України Гаврішко Вадим Дмитрович, у контексті якого було наголошено на позитивним змінах, що відбуваються в освітній сфері області. Особливо детально був розглянутий аспект розвитку фізичного та психологічного здоров’я усіх учасників навчально-виховного процесу: умови покращення та причини зменшення позитивних показників.

Начальник управління освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації, кандидат історичних наук Очеретянко Віктор Іванович акцентував увагу на управлінському аспекті організації та проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук. Також були висвітлені основні причини та показники підвищення рівня успішності серед учасників наукових досліджень МАН.

Вагомої уваги заслуговує інформація про різноманітні заохочення для усіх безпосередніх учасників МАН. Було наголошено на позитивних та дієвих напрямах розвитку системи освіти, а саме: відбудова навчальних закладів різних типів; виділення додаткових коштів на покращення рівня освітнього процесу.

Директор Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Гончарук Григорій Макарович висвітлив основні аспекти організації регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, наголосив на потребі та можливості створення в Україні окремого позашкільного навчального закладу „Мала академія наук”,  відзначив значні успіхи роботи МАН у Хмельницькій області на всеукраїнському рівні, окреслив основні напрями та шляхи розвитку позитивної та продуктивної програми підготовки дітей до участі в МАН. Також було повідомлено про розширення сфери діяльності Хмельницького територіального відділення МАН, зокрема, про створення нових секцій. Акцентувалася увага на посиленні методичної допомоги учителям щодо відбору гідних представників для захисту робіт в МАН на республіканському рівні.

Особливу подяку Г.М.Гончарук виголосив Інні Михайлівні Шоробурі за сприйняття та участь у підготовці та організації МАН, а також, за безцінний досвід, набутий у стінах Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Президент Хмельницького територіального відділення Малої академії наук України, ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, доктор педагогічних наук, професор Шоробура Інна Михайлівна у своїй доповіді звернула увагу на актуальні питання керівництва роботами учнів-членів МАН України.

Було вказано на важливості підготовки на усіх етапах роботи у МАН та залежності успішності від цієї підготовки; на особливостях наукової роботи, побудові наукового апарату та ґрунтовних знаннях з базової дисципліни. Основним принципом успішної роботи учнів-учасників МАН, за словами Інни Михайлівни, є бажання прищепити любов до праці, до роботи у всіх наукових напрямах, адже МАН – один із найперших та найважливіших аспектів перспективної і успішної наукової діяльності.

Заступник директора Хмельницького обласного центру науково-технічної учнівської молоді Мукомела Марина Олександрівнапровела здійснила аналіз проведення ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН-2012 та розповіла про нововведення у проведенні конкурсу-захисту у 2013 році. Серед них слід відзначити такі:

-         введення нових секцій та розділів;

-         зміни у назвах секцій;

-         зміни у складі учасників МАН;

-         додаткові місця щодо участі в МАН;

-         нововведення в оцінювані різних етапів проведення МАН;

-         рівні проведення контрольних робіт;

-         процес апеляції на заочне оцінювання;

-         визначення переможців за кількістю балів.


Після пленарного засідання відбулася робота секцій

Секція історії, філософії та суспільствознавства, наук про Землю 

Керівник секції – Дячок В.В, кандидат історичних наук, доцент Хмельницького національного університету.

Секція української мови та літератури, словесності та мистецтвознавства.

Керівник секції – Філінюк В.А., кандидат філологічних наук, доцент Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Секція англійської мови.

Керівник секції – Воротняк Л.І., кандидат педагогічних наук, доцент Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Секція математики та економіки.

Керівник секції – Гарват О.А., кандидат економічних наук, доцент Хмельницького національного університету.

Секція хімії, біології, екології та аграрних наук.

Керівник секції – Шевченко С.М., кандидат сільськогосподарських наук, доцент Хмельницького національного університету.

Секція комп’ютерних наук.

Керівник секції – Суховірський О.В., кандидат педагогічних наук, доцент Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. 

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55