ПАМ’ЯТАЄМО… СУМУЄМО… МОЛИМОСЯ…

ВШАНУВАННЯ  ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ…

Сьогодні, у четверту суботу листопада, наша країна вшановує пам'ять жертв голодоморів в Україні, а також відзначає 90-і роковини Голодомору 1932-1933 рр. Українці у ХХ сторіччі пережили три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим був голод 1932-1933 років – саме його називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом.

Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, «розкуркулення» селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Терор голодом, що діяв в Україні протягом 22-ох місяців, – це свідома і цілеспрямована політика сталінського уряду, стратегія і тактика якої виконувалася починаючи з 1928 року. Ця карально-репресивна акція була спрямована на упокорення українського селянства, знищення самостійних селянських господарств – соціально-економічних підвалин української нації.

Страшний злочин проти українського народу неможливо пробачити і забути. Це велике горе оповило кожну родину. Найбільша трагедія нашої історії, на жаль, повернулася. Росія, як і століття тому, веде ненависну війну проти нашої країни: цілеспрямовано грабує зерно, блокує його вивіз за кордон для мешканців Азії та Африки, руйнує зерносховища, вбиває наших людей.

Наразі багато країн світу визнали Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. І це визнання продовжується. Події російсько-української війни його пришвидшують. Відновлення історичної справедливості – обов’язкова прерогатива кожного, адже такі злочини не можна ні пробачити, ні забути!

До Дня пам’яті жертв Голодомору Український інститут національної пам’яті ініціює акцію «Пам’ятай про жертв Голодомору. Підтримуй тих, хто бореться за Україну». Терор голодом, що тривав в Україні протягом 22-х місяців, забрав, за офіційними даними, близько 4 млн життів.

Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія доєднуєтьться до цієї акції і разом зі всіма українцями запалює свічку пам’яті за вбитими голодом.

Ніколи не забудемо про те горе, яке спрямоване на знищення українського народу!

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55