Незабутня мандрівка до Європи

Нещодавно, на початку травня, відбулась поїздка студентів та викладачів факультету початкової освіти та філології нашої академії до країни мистецтва та музики – творчої Австрії та давньої, неповторної Угорщини.

Ознайомлення з минувшиною та культурою країн Європи, історією Європейського Союзу, здобутками європейської демократії, ознайомлення з системою початкової освіти європейських держав, розширення світогляду, формування активної громадської позиції – мета мандрівників.

Учасники поїздки провели чудовий уікенд і відчули колорит Центральної Європи повню мірою, попри те, що були там лише кілька днів. Найяскравіша столиця світу Відень, “перлина Дунаю” Будапешт, місто митців, майстрів та музеїв – Сентендре зачарували вишуканістю архітектури та привітністю місцевих жителів, сповнили нас весняним колоритом.

У пам’яті назавжди залишаться відвідування архітектурної перлини – термальних купалень відомого мецената графа Сєчєні, парка Варошлігет і замка Вайдахуняд, Рибальського бастіону, собору Матіяша, де вінчаються всі королівські сім’ї Європи, власне Королівського палацу, Площі королів. А з цитаделі на горі Геллерт відкривається чудова панорама на Пешт, Дунай і вишуканий неоготичний Парламент – будапештську візитівку.

Для всіх надзвичайно яскравою стала поїздка до столиці Габсбургів. Відень – місто музики і великих композиторів, місто чарівливе і прекрасне. Його заслужено називають серцем Європи. Столиця Австро-Угорської імперії, Відень вражає своєю величчю і розкішшю, своїм шармом і теплом. Це неймовірне місто! Просторі імперські площі, ринг, ратуша, парламент, Віденська опера і, звичайно ж, величний готичний собор святого Стефана – духовного символу історії та долі Австрії.

У місті Сентендре учасники поїздки відвідали одну з найдавніших початкових шкіл. Директор школи з колегами розповіли про систему та особливості початкової освіти Угорщини, продемонстрували класи, лабораторії, кабінети для школярів.

З поїздки усі повернулись сповнені незабутніх вражень та відчуттів, із щирими сподіваннями, що це нас чекає ще не одна подорож до країн Європи.

© 2020 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55