Кафедра хореографічних дисциплін

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Завідувач кафедри:
Павлішена Людмила Валеріївна, 
кандидат філологічних наук

Кафедра хореографії утворена у 2012 році, раніше вона існувала як циклова комісія у складі кафедри теорії та методики мистецтв.

Наукова проблема кафедри: «Психолого-педагогічні аспекти виховання вчителів-хореографів у процесі професійної підготовки». Наукова проблема кафедри розробляється у науково-методичних статтях викладачів кафедри та у посібниках (Дорофєєв О. І., Попик О. П. Подільський віночок : навч. посібник для студентів хореографічних спеціальностей; Дриваленко Л. М. Ритмомовні вправи, етюди та ігри для дітей дошкільного віку : посібник для студентів хореографічних спеціальностей), які готуються до друку.

На кафедрі хореографії широко пропагується і використовується педагогіка співпраці через організацію системи самостійної роботи студентів, залучення їх до наукового і творчого пошуку, підготовка спільних наукових (участь у конференціях) та творчих (участь у фестивалях і конкурсах) проектах.

Робота зразкової хореографічної студії-лабораторії «Василинки» сприяє самостійній пошуково-дослідницькій, творчій діяльності студентів з вирішення проблем методики роботи з дитячим хореографічним колективом та вивчення специфіки підготовки концертних номерів. Студенти практикують хореографічну роботу з дітьми різних вікових груп. За результатами діяльності проводяться творчі виступи у школах та дитячих садочках міста. На основі зібраного методичного матеріалу готується до друку методичний посібник з ігрової хореографічної діяльності дітей дошкільного віку для студентів спеціальності «Хореографія»*. 

На кафедрі хореографії постійно проводяться майстер-класи з основних предметів професійного спрямування: «Теорія і методика народно-сценічного танцю», «Теорія і методика класичного танцю», «Теорія і методика сучасного танцю», «Теорія і методика сучасного бального танцю», що забезпечує постійне інформаційне та практичне насичення занять із хореографії, студенти набувають нової хореографічної лексики, знайомляться із різноманітними стилями роботи балетмейстера, хореографа-постановника, артиста.

На кафедрі діє народний ансамбль танцю «Василечки» (керівник О. П. Попик). Ансамбль приймає участь у концертних програмах закладу, міста, області. Кожного року – участь у міжнародних фестивалях: Франція (2009), Туреччина (2010, 2011, 2012). Лауреат Всеукраїнських та міжнародних фестивалів та конкурсів.  У 2012-2013 н. р. планується звіт творчого колективу на підтвердження звання «народний». Концепція колективу спрямована на функціонування його як основної складової процесу підготовки хореографів-фахівців. Вона зорієнтована на розширення професійної сфери підготовки і використання випускників Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. Головним стратегічним завданням концепції є розширення та збагачення  хореографічної практики студентів спеціальності «Хореографія»*, створення безперервної підготовки бакалаврів та спеціалістів для установ різних типів і видів Хмельницької області, налагодження міжнародних зв’язків з творчими колективами хореографічного профілю Росії та Європи. Перспективні цілі, завдання і напрями роботи народного ансамблю «Василечки» базуються на вітчизняній традиції, багаторічному досвіді підготовки педагогів-хореографів.

Склад кафедри:

Павлішена Людмила Валеріївна – кандидат філологічних наук. У Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії працює з 2002 року. У 2012 році призначена завідувачем кафедри хореографії.

Горобець Микола Олександрович – викладач кафедри, суддя І категорії Всеукраїнської Федерації танцювального спорту.

Дорофєєв Олександр Ілліч – заслужений артист України, доцент кафедри, концертмейстер.

Дриваленко Лариса Миколаївна – старший викладач-методист, майстер спорту із художньої гімнастики, магістр управління навчальним закладом. Наукові пошуки зосереджені у руслі дослідження методичних аспектів хореографічної роботи з дітьми дошкільного віку. Керівник зразкової студії-лабораторії «Василинки».

Єфімчук Олена Миколаївна – заслужена артистка України, доцент кафедри.

Качуринець Сергій Євгенович викладач кафедри, сумісник.

Красна Вікторія Василівна старший викладач кафедри.

Матущак Галина Геннадіївна магістр управління навчальним закладом.

Морозова Ольга Олександрівна – кандидат педагогічних наук, викладач-методист.

Найда Юрій Михайлович кандидат педагогічних наук, доцент кафедри.

Попик Олег Павлович балетмейстер І категорії,  викладач-методист, керівник народного хореографічного ансамблю «Василечки».

Суворова Юлія Юріївна балетмейстер сучасної хореографії.

Туровська Наталія Антонівна (Совва) кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри.

Яцюк Ганна Григорівна викладач кафедри.

© 2017 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55