Міжнародний семінар “Народні звичаї, традиції й обряди у просторі сучасної полікультурної освіти дітей та молоді"

 

16-17 травня 2013 року у м. Львів (ДНЗ №42 “Дивосвіт”) відбувся Міжнародний науково-практичний семінар “Народні звичаї, традиції й обряди у просторі сучасної полікультурної освіти дітей та молоді”, співзасновником якого була Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія, факультет дошкільної освіти, кафедра дошкільної педагогіки, психології та фахових методик.

Активну участь у роботі семінару взяли Пісоцька Л.С., Зданевич Л.В., Машкіна Л.А., Сергеєва З.П.

На пленарному засіданні виступили Пісоцька Л.С., Зданевич Л.В., Машкіна Л.А. У своїй доповіді “Підготовка мабйтуніх вихователів до здійснення полікультурного виховання в ДНЗ” Леоніда Станіславівна акцентувала увагу на умовах і завданнях підготовки майбутніх фахівців у контексті полікультурного виховання. На прикладі діяльності музичного колективу “Подільські музики” (Керівник: Пазій С.В.) доведено реалізацію завдань.

Лариса Володимирівна Зданевич розкриваючи у свій доповіді на тему “Проблема формування у дошкільників ціннісних стосунків у сфері національних інтересів: теоретичний аспект” наголосила на тому, що на сучасному етапі проблема відновлення і збереження культури народу перебуває в центрі уваги суспільства. Закон „Про дошкільну освіту” висуває як принципи державної політики в цій галузі пріоритети загальнолюдських цінностей. Водночас закон стверджує, що одним із завдань системи освіти є захист національних культур регіональних культурних традицій в умовах багатонаціональної держави. Саме полікультурність будь-якої території нашої країни зумовлює необхідність полікультурного виховання на регіональній основі.

Сьогодні для України питання національної самосвідомості, статусу рідної мови, взаємин етносів, що домінують чи поступаються за чисельністю в тій чи іншій місцевості, виходять на рівень доленосних, визначальних процесів централізації й демократизації в державі, стабільності й нестабільності в суспільстві.

Машкіна Людмила Андріївна розкрила у доповіді особливості використання педагогіки С.Френе в умовах полікультурного освітнього простору в процесі підготовки майбутніх вихователів.

Колеги показали майстер-класи “Писанка-мальованка”, “Святковий вітраж”, Педагогічний коледж Львівського національного університету імені І.Франка “Лялька-мотанка”, “Чарівниця”. Діти ДНЗ №42 “Дивосвіт” показали свої творчі таланти.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55