Інформація про проведення обласної учнівської науково-практичної конференції „Творчість. Пошук. Відкриття!”

23 жовтня 2013 року в приміщенні Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії відбулась перша обласна учнівська науково-практична конференція „Творчість. Пошук. Відкриття!”, організована Хмельницьким територіальним відділенням Малої академії наук за підтримки Хмельницької обласної державної адміністрації та Департаменту освіти і науки, молоді та спорту.

До участі у конференції були запрошені старшокласники загальноосвітніх навчальних закладів області, які займаються науково-дослідницькою роботою та їх наукові керівники.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся перший заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації Вадим Гаврішко, який наголосив на позитивних змінах, які відбуваються в освіті і особливій ролі Малої академії наук у формуванні нової генерації української творчої еліти. На його думку, Мала академія наук виконує значну роль у формуванні нової генерації української творчої еліти, адже надає можливість кожній інтелектуально обдарованій дитині взяти особисту участь в сучасній експериментально-дослідницькій роботі обраної галузі науки в інтересах людини, суспільства та держави. Саме тому діяльність Малої академії наук знаходиться у фокусі особливої уваги органів влади та управління освітою області. За останні роки в області сформовано структуру та визначено чіткий алгоритм діяльності Хмельницького територіального відділення Малої академії наук України. Науково-дослідницькою діяльністю охоплено майже 7 тисяч школярів-старшокласників області. Кількість учнів-членів МАН із сільської місцевості постійно зростає і у відсотковому співвідношенні на сьогодні становить 67% від загальної кількості учнів-членів МАН області. У 2012 році започатковано обласні премії переможцям та призерам обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. У 2013 році 276 юних дослідників стали преміантами обласної премії, з них 35 – І місць, 94 – ІІ місць та 147 – третіх місць. На виплату премій у 2013 році з обласного бюджету було виділено 202 тисячі гривень (І місце – 964 грн., ІІ місце – 650 грн. та ІІІ місце – 273 грн.), що на 22 тисячі більше, ніж у 2012 році. „Я впевнений, що дані кроки влади активно сприятимуть підтримці обдарованих дітей і стимулюватимуть підвищення ролі освіти в житті обласної громади, створення сприятливих умов для розвитку обдарованої молоді, подальші наукові прагнення і досягнення кожного МАНівця Хмельниччини”, наголосив посадовець.

Заступник директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації Тетяна Власюк акцентувала увагу на ролі вчителя, наукового керівника у підготовці конкурентноздатних творчих особистостей – вихованців Хмельницького територіального відділення Малої академії наук України, які яскраво представляють Хмельницьку область на Всеукраїнському рівні.

Ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Президент Хмельницького територіального відділення Малої академії наук України Інна Шоробура у своєму виступі зазначила важливість співпраці вищих навчальних закладів з молодими дослідниками задля підтримки прагнень вихованців Малої академії наук до подальших  наукових звершень. Основним принципом успішної роботи учасників МАН Україниє любов до творчої праці, адже МАН – це перша сходинка до великої науки.

Перша обласна  учнівська науково-практична  конференція „Творчість. Пошук. Відкриття!” відбулась напередодні наймасовішого змагання інтелектуально-обдарованої молоді Хмельниччини – Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

Під час секційної роботи учасники конференції мали змогу представити свої наукові доробки, дослідження наукові теорії; отримати ґрунтовний аналіз та корисні поради до подальшої роботи над своїм дослідженням від провідних науковців області – викладачів вищих навчальних закладів області – партнерів Хмельницького територіального відділення Малої академії наук України.

Найкращі виступи у секціях були відзначені дипломами Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації.

© 2021 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55