Старовинна Львівщина

Для групи По-32 факультету початкової освіти та філології ХГПА вже стало доброю  традицією починати і завершувати навчальний рік цікавими екскурсійними маршрутами, аби набратися наснаги до навчання та отримати море цікавих вражень. Цьогорічний квітень привів нашу групу на чолі зі Світланою Вікторівною Маховською до Львова та старовинних містечок краю – Жовкви та Крехова.

Перша історична згадка про Крехів датується 1456 роком. Найдавнішою його пам’яткою вважається Крехівський монастир, засновниками  якого були ченці Києво-Печерської Лаври. Монастир розташований серед вкритих буково-сосновими лісами пагорбів Розточчя, в підніжжі гори Побійної. До нього входять церква св. Миколая, дзвіниця, корпуси келій, господарські будівлі та давні оборонні мури з вежами.

Неподалік від монастиря серед лісу є джерело Божої Матері. За переказами, на цьому місці з’явилась Богородиця одній благочестивій жінці. Згідно зі свідченнями, вода має властивість не псуватися і дивним чином оздоровлює. 

У Жовкві ми побували на ратушній площі, де побачили пам’ятки архітектури різних часів: замок, ратуша, костьол Святого Лаврентія, Василіанський монастир, а трохи далі Домініканський монастир та синагога. Цікаво знати, що з 1998 року Жовква є претендентом на внесення до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Кінцевою зупинкою  нашої подорожі  був старовинний Львів. Сповнені чудовими враженнями та вкотре зачаровані красою нашої землі ми повернулися до Хмельницького.

В.Козуленко

 

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55