"Вечорниці на Андрія" для студентської молоді навчальних закладів м. Хмельницького


З останнім місяцем року пов’язано багато свят, зокрема Свято Андрія, яке випадає на 13 грудня. З цим днем пов’язана значна кількість різноманітних звичаїв, обрядів і повір’їв, а також угадування майбутньої долі, ворожіння. Маленьке відтворення духу свята Андрія побачила молодь м. Хмельницького у четвер, 10 грудня, під час проведення у нічному клубі «Токіо» тематичного дійства «Вечорниці на Андрія», яке організували Управління у справах сім’ї та молоді м. Хмельницького і Молодіжний міськвиконком.

Ще з давніх-давен на Україні дуже любили це свято. Молодь в цей вечір могла робити різні «шкоди». Особливі права мали хлопці. Вони бешкетували, загравали до дівчат, співали, танцювали, веселилися. Дівчата – ліпили вареники, дерли пір’я, ворожили, співали, танцювали і також веселилися. В такому ж дусі і старалися показати деякі елементи цього святкування хмельничани.

Активну участь у цьому дійстві взяли студенти Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. Юлія Дем’янчук (факультет дошкільного виховання) та Сергій Гутовський (слухач магістратури «Управління навчальним закладом») виконували пісні, які не залишили байдужими нікого в залі. Танцювальні колективи «Toys» та «Smiling stars» (факультет мистецтв) представили виконання танців для усіх присутніх. Студенти академії, які були присутні на цьому дійстві брали участь у різноманітних конкурсах.


До речі, щоб потрапити на свято Андрія треба було пройти дрес-код, який включав у себе вишиванку чи якийсь елемент українського одягу. Нечасто випадає нагода побачити стільки людей у вишиванках. Але саме до цього дня всі повитягували вишиванки, що зазвичай лежать десь «до кращих часів», щоб покрасуватись на святі перед друзями. У цьому багато позитиву. І всі похвалять, оскільки вишиванка знову входить в український побут.


Отже ті, хто прийшли на свято, отримали чудову можливість поринути у святкову атмосферу вечорниць, забувши на пару годин, що таке сірі будні, сльотава погода, пари, сесія, реферати та перездачі.

Інформацію підготували Кіналь Т. та Федорович Н.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55