Притча «Кава»

        Приходить до батька молода  дівчина і говорить:

    -  Батьку,  я втомилася, у мене таке важке життя, такі труднощі і проблеми, я весь час пливу проти течії, у мене немає більше сил. Що мені робити?

         Батько замість відповіді поставив на вогонь три однакові каструлі з водою, в одну кинув моркву, в іншу поклав яйце, а в третю насипав зерна кави. Через деякий час він вийняв з води моркву і яйце і налив в чашку каву з третьої каструлі.

    -     Що змінилося? – запитав він свою дочку.

    -   Яйце і морква зварилися, а зерна кави розчинилися у воді – відповіла вона

    -    Ні, дочка моя, це лише поверхневий погляд на речі.

         Поглянь: тверда морква, побувавши в окропі, стала м'якою і піддатливою. Крихке і рідке яйце стало твердим. Зовні вони не змінилися, вони лише змінили свою структуру під впливом однакових несприятливих обставин  -  окропу. Так і люди - сильні зовні можуть розклеїтися і стати слабкими там, де крихкі і ніжні лише затвердіють і окріпнуть.

    -    А кава? – запитала дочка

    - Про це найцікавіше! Зерна кави повністю розчинилися в новому ворожому середовищі і змінили його– перетворили окріп на прекрасний ароматний напій. Є особливі люди, які не змінюються через обставини, – вони змінюють самі обставини і перетворюють їх на щось нове і прекрасне, отримуючи користь і знання з ситуації.

 

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55