СВІТЛЕ СВЯТО ВЕЛИКОДНЯ

Щоб Великодня діждати, потрібно всіх прощати, добро в хату пускати, а погане забувати. Давайте і ми з вами спробуємо посміхнутися один одному і залишити у себе в душі тільки добрі почуття.

 

Великдень, Пасха, Христове Воскресіння. Так називають свято, що відображає звершення найзаповітнішої мрії людства – подолання смерті.

14 квітня 2017 р. у групі ДО-12 (куратор Онофрійчук Л.О.) відбулася виховна година, яка розкрила традиції святкування Великодня.

Студенти звернули увагу, що в Україні цей світлий день святкується з Х століття та пригадали традиції святкування, які вже протягом багатьох століть незмінні.

Йолтухівська Діана та Цвень Катерина розповіли про те як готуються до Великодня віруючі та про сім тижнів Великого Посту – одного з найсуворіших постів. Цi сім тижнів називаються седмицями. Останній тиждень перед Пасхою називаєтся Страстна Седмиця.

Трубіцька Вероніка, Литвиненко Олеся розкрили таємниці про  невід’ємну частину Великоднього свята – крашанки й писанки та їх особливості у різних регіонах нашої країни. Звернули увауг на кольори та їх занчення. Крашанки – це варені яйця, пофарбовані природними барвниками одним кольором: жовтим, коричневим – від лушпиння цибулі, червоним – від соку буряка тощо. Крашанки їдять, коли граються діти у великодні ігри. Писанки – це сирі яйця з нанесеними на них символічними візерунками, В давнину писанки не варили, щоб не вбивати живу силу зародка. Сьогодні люди не надають писанкам такого значення, тому часто трапляються писанки з варених або видутих яєць.

Толмачова Настя та Антошина Юля обговорили деякі прикмети Великодня: 1) коли на Великдень ясно світить сонце, то через три дні падатиме дощ. 2) коли на Великдень дощ або хмарно, буде врожай. 3) коли на Великдень спить господар, то виляже пшениця, а якщо господиня – льон та інші.

Багато цікавого студенти дізналися про славні народні традиції України та пообіцяли зберігати їх, примножувати, бо це – наша історія, наша культура.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55