Відлуння трагедії

24 квітня в читальному залі бібліотеки ХГПА відбувся урок-реквієм «Чорнобильський гіркий полин».

26 квітня 1986 року почався відлік Чорнобильської катастрофи. Вона вразила світ, приголомшила людей страшним розмахом невідомої раніше біди, трагічні наслідки якої відчуватиме ще не одне покоління. Пам'ять знову повертає нас до тієї трагічної дати, коли пожежники під керівництвом лейтенантів Володимира Правика і Віктора Дибенка вступили в жорстокий і смертельний двобій з розбурханою стихією. Аварія стала причиною радіаційного забруднення величезної території України, Білорусії, Росії і інших країн. Хмельниччину це лихо теж не обминуло.

На Хмельниччині проживає біля 11 тисяч громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, у тому числі майже 5 тисяч учасників ліквідації наслідків аварії. Серед ліквідаторів і понад 700 медичних працівників, які працювали в закладах охорони здоров’я і у складі сформованого на базі області медико-санітарного батальйону. За кожною з цих цифр стоять живі люди, їх долі, їх переживання, їх робота в дуже непростих умовах того спекотного, тривожного літа.

Завітавши на урок-реквієм студенти факультету початкової освіти та філології ПО-11 (куратор Ніколаєва А.А.), ПО-12 (куратор Будім Л.В.), ПО-14(куратор Блажевич О.І.) зустрілися з ліквідатором аварії – лікарем Лідією Юріївною Соболь. Вона розповіла, як очевидець, історію життя і подвигу людей, які ціною свого здоров’я і життя врятували людство. Лідія Юріївна поділилась спогадами про важкі умови, в яких доводилося працювати та рятувати людей. ЇЇ спогади - це урок відповідальності, любові до рідної землі.

Працівник бібліотеки Інна Володимирівна Яцик, на підставі документальних видань, нагадала учасникам заходу про трагічні події тих днів та закликали покоління, яке народилося після Чорнобиля, осмислити і усвідомити масштаб і наслідки найстрашнішої технологічної катастрофи та подвиг людей, які пожертвували своїм життям заради майбутнього України.

Наприкінці заходу присутні ознайомилися з літературою, представленою на книжковій виставці «Чорнобиль. Трагедія, подвиг, пам’ять»

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55