ОСНОВИ БЕЗПЕКИ ВІД КІБЕРБУЛІНГУ ТА КІБЕРТЕРОРИЗМУ В МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ

31 жовтня 2017р. у групі ДО-61 (куратор Онофрійчук Л.О.) відбулася виховна година у формі дискуту «Основи безпеки від кібербулінгу та кібертероризму в мережі Інтернет». 

Про «кібербулінг» заговорили з популярністю соцмереж, у 21 сторіччі. Дослівно з англійської це слово перекладають як «віртуальне бикування». Кібербулінгом можна назвати рукотворну агресію, розповсюджувану через новітні інформаційно-комунікаційні засоби з метою нашкодити або принизити людину.

В ході обговорення студенти ознайомилися с поняттями, про які навіть ніколи раніше не замислювались: кібербулінг та кібертероризм, хоча вони в час інформаційних технологій, завжди поруч з нами.

Кібербулери замість підніжок пишуть агресивні смски замість стусанів — надсилають повідомлення з погрозами у соцмережі замість насмішок — розповсюджують конфіденційні дані про однолітків та створюють фальшиві профілі.

Обговорили причини виникнення подібних ситуацій, як кібертерористи можуть використати інформацію проти вас і які можуть бути наслідки інтернет-знущань.

По закінченні дискуту підсумували головне, а саме як виявити людину з вашого оточення, яка стала жертвою кібербулінгу, як їй допомогти та як захистити себе від кібертероризму. Переважна більшість студентів зрозуміли, що гуляючи по просторах Інтернету, спілкуючись в соціальних мережах, потрібно пам’ятати про правила безпеки і про те, що в спілкуванні в Інтернеті також є певний етикет і культура поведінки. 

© 2018 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55