Благодійний проект ‟ART-HOSPITAL або ТЕРАПІЯ РАДІСТЮˮ

Тема: Використання нетрадиційних технік малювання. Терапевтичне ліплення.

1 листопада 2017 року з ініціативи та фінансування Хмельницького обласного благодійного фонду ‟Карітасˮ та за підтримки Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії студенти-волонтери групи ПП-21б вже традиційно зустрілися та працювали  з дітьми, які знаходяться на лікуванні в обласній дитячій лікарні.

Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія (з ініціативи та за участі декана факультету початкової освіти та філології, доктора педагогічних наук, професора, депутата Хмельницької обласної ради Ящук Інни Петрівни; психолога, викладача кафедри психології ХГПА Чорної Наталії Василівни – координатора проекту) вже другий рік поспіль є учасниками благодійного проекту Art Hospital.

Мета проекту -  психологічна реабілітація, підтримка та сприяння розвитку творчості, самореалізації, емоційної стабільності дітей, які знаходяться на лікуванні у медичних закладах м. Хмельницького та області.

Глинотерапія є одним з методів арт-терапії, заснованих на сенсомоторному досвіді людини, що робить її близькою до тілесно-орієнтованих технік. Як і інші техніки арт-терапії, глинотерапія ґрунтується на вільному самовираженні, і не спрямована на створення твору, що має художню цінність.

Під час зустрічі діти разом зі студентами ХГПА виготовляли з глини тварин та героїв казок і розповідали історію власного персонажу.

Термін «нетрадиційний» означає використання матеріалів, інструментів, способів малювання, які не є традиційними, широко відомими.

Нетрадиційні техніки – це спосіб створення нового, оригінального витвору мистецтва, у якому гармонує все: і колір, і лінія, і сюжет. Саме нетрадиційні техніки створюють атмосферу розкутості, відкритості, розвитку самостійності дітей, емоційно – позитивного відношення до діяльності.

Проект Art-hospital є надзвичайно цікавим і важливим напрямком діяльності в умовах стаціонарного лікування дітей. Дослідження показують, що, коли дитина щаслива - вона видужує швидше.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55