Літературний лекторій «Феномен Василя Стуса» (до 8о-річчя з дня народження)

Хочу бути гідним того народу рідного,

 який народиться завтра…

Василь Стус

14 лютого в читальному залі бібліотеки ХГПА відбулася зустріч студентів  факультету початкової освіти та філології ПО-11(куратор Сівак Н.А.), ПО-14 (куратор Шупер Т.М.), викладача української мови і літератури Григорук Н.В. та працівників бібліотеки з Кузьмою Івановичем Матвіюком, колишнім політв`язнем, громадським діячем, головою Хмельницького обласного комітету захисту рідної землі. У 1972 році був заарештований КДБ за розповсюдження книги І.Дзюби «Інтернаціоналізм чи русифікація». Засуджений до чотирьох років у таборах суворого режиму. Сидів разом з В.Стусом та В.Чорноволом. У 90-ті роки був активним борцем за незалежність України.

Кузьма Іванович  прочитав студентам лекцію«Феномен Василя Стуса» крізь призму досвіду власного спілкування з Василем Стусом.

Василь Стус прожив коротке життя 47 років з погляду вічності – це яскравий спалах метеорита.Це спалах великої синівської любові до матері, спалах синівського обов’язку перед нею, спалах великого болю за свій пригноблений народ, за свою землю «рабовану віками». Зі слів Кузьми  Івановича « Василь Стус – Шевченко ХХ століття»

© 2018 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55