Майстер-клас по виготовленню українського народного оберегу «Лялька-мотанка»

На минулому тижні студенти групи ПО-34 факультету початкової освіти та філології Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії разом з куратором Повзун В.Е. провели майстер-клас по виготовленню українського народного оберегу «Лялька-мотанка» для мешканців «Хмельницького геріатричного пансіонату для ветеранів війни і праці». Студенти-волонтери з радістю відгукнулись на запрошення Попик Тамари Григорівни, культорганізатору закладу.

Давні традиції має в нашій ненці Україні мистецтво мотанок. Українська іграшка завжди вважалася значним елементом нашої традиційної народної культури. Лялька - мотанка – українська народна лялька, символ жіночої мудрості, родинний оберіг, який несе в собі тепло людських рук, любов і турботу, з якою створена… навіть сонячну енергетику..! Народне мистецтво складне і загадкове. Сучасне в нім сусідить з далеким минулим. Колишнє проектується на майбутнє. Тому учасники майстер-класу приготувалися до виготовлення  чогось дуже важливого, відкинули всі думки, що відволікали ­– адже це найкращий стан для створення ляльки-оберегу.

Для виготовлення ляльки-мотанки студенти: Логвіна Вероніка, Котоній Аліна, Музика Інна, Рожнятовська Каріна, Горін Ольга та Шулюк Іванна  підготували для усіх бажаючих тканину, наповнювач, різні нитки, ножиці та інші матеріали. Процес мотання оберегу був захоплюючим і кропітким. Кожна бабуся старалась, щоб її лялечка була особливою.

Після виготовлення кожна учасниця майстер-класу сфотографувалася на пам’ять зі своєю Берегинею. Не дивно, що ляльку-мотанку і досі вважають надійним оберегом, адже здавна Берегиня, зроблена власними руками, оспівана піснями, обласкана казками, одягнена у все домашнє, рідне, містила потужну позитивну енергетику найдорожчої людини — матері, яка, вкладаючи в іграшку душу, з любов’ю робила її для своєї дитини. Запрошуємо усіх небайдужих долучитися до подальшого систематичного проведення майстер-класів із мешканцями ««Хмельницького геріатричного пансіонату для ветеранів війни і праці»», які із нетерпінням чекають на щире спілкування та зустрічі з вами!

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55