Вивчати історію рідного Поділля – завжди цікаво!

Студенти групи ПО-31 разом із куратором групи Біницькою К.М. вирішили ознайомитися з історичною спадщиною свого краю. На початку квітня 2018 р. вони відвідали мальовниче подільське село Буша Ямпільського р-ну Вінницької області – одне з найзагадковіших та привабливіших місцин України. Тут поєдналась яскрава природа, цікаві пам'ятки старовини та місця, пов'язані з  історичними подіями.

Подорож розпочалася із заповідника в селищі Буша. Студенти мали змогу спостерігати за розкопками історико-культурних архітектурних пам’яток,  від  ІІІ тис. до н.е. до ХІІ ст. н. е., залишками фортеці і підземними ходами ХVІ-ХVІІ ст. Відвідали  дохристиянський та християнський скельний храм  V-ХVІ ст. н. е. з унікальними художніми рельєфами.

На території заповідника розміщені парк історичної скульптури, де щорічно проводяться міжнародні конкурси  скульпторів-каменетесів,  три музеї: археології, етнографії, оборони Буші. Студенти ознайомились з традиційним національним одягом, вишивками,  рушниками, технологією їх виготовлення і знаряддями виробництва тканини, символікою орнаментів та візерунків; з пам’ятками древнього житлового, господарського, дерев’яного будівництва.

За 1 км від села знаходиться лісовий масив, який споконвічно люди називають Гайдамацьким яром. Це унікальна місцина. Унікальність цього природоохоронного долинно-річкового ландшафту – в незвичності представлення кам'яного царства земних надр. Тут студенти побачили каскад вивітрених пісковиків зі скелями "Висяча", "Баран", "Гриб", печера гайдамацька та інші.

Після екскурсії студенти активно провели свій вільний час на території мальовничого заповідника: милувались ландшафтом, скульптурами та мальовничим озером; смакували шашликом; спілкувались один з одним в товариській атмосфері та співали українські пісні.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55