Із задоволенням та користю…

21 квітня студенти 1-го курсу магістратури факультету початкової освіти та філології групи МФІЛ-51 під керівництвом декана Ящук Інни Петрівни та куратора  Гандабури Оксани Вікторівни відвідали Меджибіжзьку фортецю в рамках волонтерського проекту.

З допомогою студентів були проведені камеральні роботи з археологічними матеріалами часів нижнього палеоліту, середньовіччя та керамікою 19 ст. Здійснені польові роботи на ділянках архітектурно-реставраційних робіт. Також молодь мала змогу долучитись до робіт з експонатами в музейних фондах заповідника.

Такий досвід для філологів став цікавим, пізнавальним та корисним. Студенти із захопленням та цікавістю допомагали в проведенні розкопок: відмивали та відчищали від залишків глини та землі стародавній посуд, фрагменти  речей домашнього вжитку, кістки оленів та інших тварин, що могли раніше бувати на території фортеці.

Крім того студенти-волонтери неабияк допомогли розчистити територію архітектурної пам`ятки після зими від самонасаджуваних рослин.

Окрім роботи на благо історичної  спадщини,  студенти ХГПА стали учасниками ексурсії. Протягом екскурсії усі мали змогу ознайомитися з історичною спадщиною Хмельниччини, помилуватися неповторною красою рідного краю. Звісно ж не обійшлось без частування традиційним українським кулішем після важкої праці.

Додому усі повертались стомлені після насиченого дня, але щасливі, повні нових вражень від поїздки та з твердим розумінням того факту що пам’ятки минулого потрібно берегти, шанувати та оберігати. Це ж бо є наше минуле, а хто не знає минулого – не вартий майбутнього!

© 2019 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55