Відлуння трагедії

24 квітня в читальному залі бібліотеки ХГПА відбувся урок-реквієм «Чорнобильський гіркий полин».

26 квітня 1986 року почався відлік Чорнобильської катастрофи. Вона вразила світ, приголомшила людей страшним розмахом невідомої раніше біди, трагічні наслідки якої відчуватиме ще не одне покоління. Пам'ять знову повертає нас до тієї трагічної дати, коли пожежники під керівництвом лейтенантів Володимира Правика і Віктора Дибенка вступили в жорстокий і смертельний двобій з розбурханою стихією. Аварія стала причиною радіаційного забруднення величезної території України, Білорусії, Росії і інших країн. Хмельниччину це лихо теж не обминуло.

Завітавши на урок-реквієм студенти  ПО-21 (куратор Ніколаєва А.А.), Філ-22у (куратор Філінюк В.А.), ДО-11(куратор Розгон В.В.), ЗДО-11 та викладачі Мисик О.С., Барташук О.Ю. зустрілися з ліквідатором наслідків  аварії – Іваном Петровичем Клименко. Він розповів, як очевидець, історію життя і подвигу людей, які ціною свого здоров’я і життя врятували людство. Іван Петрович поділився спогадами про важкі умови, в яких доводилося працювати . Його спогади - це урок відповідальності, любові до рідної землі.

Працівник бібліотеки Світлана Сергіївна Стерницька, на підставі документальних видань, нагадала учасникам заходу про трагічні події тих днів та закликали покоління, яке народилося після Чорнобиля, осмислити і усвідомити масштаб і наслідки найстрашнішої технологічної катастрофи та подвиг людей, які пожертвували своїм життям заради майбутнього України.

Наприкінці заходу присутні ознайомилися з літературою, представленою на книжковій виставці «Чорнобиль. Трагедія, подвиг, пам’ять»

© 2019 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55