Захист діалектологічної практики

2 жовтня 2018 року відбувся захист діалектологічної практики студентів 3 курсу факультету початкової освіти та філології (спеціальність «Філологія. Українська мова та література»), керівником якої була кандидат історичних наук, доцент Олеся Юріївна Барташук. Група Філ-32(у) представила зібрані матеріали у вигляді презентацій та усних розповідей.

Протягом двох літніх тижнів ми проходили діалектологічну практику в обраному населеному пункті. Мета цієї практики – виявлення ознак того чи того говору в певній місцевості. Кожна студентка на прикладах показала відмінності обраного говору від інших. Ми записували почуті матеріали на аудіопристрій, транскибували слова, шукали ознаки говорів. Кожен вивчив історію відвіданого села, познайомився з новими людьми, які стали нашими респондентами.

Пройшовши такий нелегкий шлях, ми гідно представили себе та обрану місцевість під час захисту практики. Варто зазначити, що всі студенти дбайливо та детально підготували звітну документацію, розповіли про труднощі та найяскравіші моменти проходження практики.

Такий досвід надзвичайно корисний, адже ми відкрили нові секрети діалектології.

© 2019 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55