Пам’ять вічна, як слово.

31 жовтня 2018 р. у бібліотечній вітальні ХГПА відбувся вечір пам’яті та презентація книги спогадів «Життя: яке воно є…», присвячений світлій пам’яті Петра Івановича Войчишена- Лугівського – письменника-драматурга, члена міської літературної спілки письменників «Поділля», подільського режисера і сценариста, організатора художньої самодіяльності та культурно-освітньої роботи на Хмельниччині, людини, справжньою зброєю у житті якої було Слово…

У народі кажуть, що кожна людина живе доти, поки про неї пам’ятають. Своєю людяністю, надзвичайним світобаченням Петро Іванович заслужив шану і пам’ять багатьох людей.

В залі зібралися рідні, друзі, письменники, журналісти, освітяни та студенти ПО-31б (куратор Гайдамашко І.А.). До учасників заходу звернулася ректор ХГПА, доктор педагогічних наук, професор Інна Михайлівна Шоробура, підкресливши значимість вивчення творчості драматурга майбутніми педагогами. Ініціатором і упорядником книги є дружина Петра Івановича, вчитель-методист, відмінник освіти України Ганна Іванівна Олійник.

Близький друг сім’ї Войчишиних Петро Якович Слободянюк – відомий подільський краєзнавць-дослідник, історик звернув увагу до пам’ятних сторінок життя та творчості Петра Івановича, де  залишились  думки, мрії, надії та ідеали  майстра, його лицарський світ, який він так любив і по-своєму розумів.

Петро Войчишен зробив вагомий внесок у розвиток народної творчості нашого краю. Про це прийшли розповісти відомі музиканти, засновники родинної музичної лірики, лауреати багатьох престижних мистецьких премій брати Вадим і Євген Гжеожевські.

До вшанування світлої пам’яті Петра Івановича долучився талановитий музикант-бард Леонід Мазур.

Спілкування зі світом митця слова не залишило байдужим нікого у залі.

До уваги присутніх була  представлена книжкова виставка «Невмируще слово земляка» та виставка власних виробів (хенд мейд) «Багатогранна творчість Петра Івановича Войчишена- Лугівського» 

© 2019 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55