«Українська література: сучасні погляди на одвічні проблеми»

Студенти-філологи групи МФІЛ-62у факультету початкової освіти та філології в ході асистентської практики організували та провели науковий семінар на тему: «Українська література 2017-2018: сучасні погляди на одвічні проблеми». До проведення семінару були залучені студенти групи ФІЛ-22у.

Сучасна українська література побудована на фундаменті вікових традицій і водночас це якісно новий продукт сучасного глобалізованого інформаційного світу. Основною ознакою сучасної літератури є її транснаціональний характер, що виявляється в спробі письменників-сучасників розв’язати глобальні вселюдські проблеми. Сучасні українські письменники намагаються подолати «провінційність», «окремішність» нашої літератури. Тому оцінки художніх творів українських митців слова часто неоднозначні, іноді діаметрально протилежні.

Студенти поділилися своїми враженнями від прочитаних книг. На розгляд пропонувалися нові художні твори таких авторів: Надія Гуменюк «Дожити до весни», Люко Дашвар «Ініціація», Олексій Кононенко «Сага про Кайдашів», Юлія Кубай «Душа», Зоя Казанжи «Щось таке як любов», Василь Карп’юк «Глінтвейн дорогою на Говерлу», Володимир Єрмоленко «Ловець океану», Макс Кідрук «Не озирайся і мовчи», Катерина Бабкіна «Заговорено на любов», Василь Шкляр «Троща», Володимир Лис «І прибуде суддя».

До семінару студенти підготували виставку нових видань, серед яких була книга з автографом Макса Кідрука.

Кожна з презентацій по-своєму відбилась в пам’яті учасників семінару. Враження залишились позитивними. Студенти зацікавилися сучасною українською літературою та вирішили прочитати деякі із запропонованих творів.

© 2018 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55