Розгляд теорії лідерських якостей під час реалізації міжнародного проекту «Лідерські курси»

Теорія лідерських якостей є найбільш раннім підходом до вивчення та пояснення лідерства. Перші дослідники намагалися виявити ті якості, які відрізняють «великих людей» в історії від мас. Дослідники вірили, що лідери мали якийсь унікальний набір достатньо стійких та постійних якостей, яких не мали інші. Виходячи з цього підходу, вчені намагалися визначити лідерські якості, навчитися їх вимірювати. Підхід базувався на вірі в те, що лідерами народжуються, а не стають.

Саме підходам розвитку усвідомленого лідерства була присвячена зустріч учасниць проекту «Лідерські курси», який реалізується на факультеті початкової освіти та філології.

На занятті були розглянуті та проаналізовані сучасні дослідження лідерських якостей. У цьому контексті студентки схарактеризували  теорію лідерства Уорена Беніса, який виділяв фізіолгічні, психологічні, інтелектуальні, особистісні ділові лідерські якості.

Під керівництвом тренерки Наталії Чорної учасниці проекту говорили про спроможність вчитися і переймати досвід, довіру, авторитет, кваліфікаційний рівень, демократизм …

Надзвичайно цікаво було проаналізувати поведінку лідерів різних країн та України, зрозуміти відмінності та закономірності.

Учасниці не лише аналізували, характеризували лідерські якості, а й виконали низку практичних вправ та розробили власний портрет сучасної лідерки.

© 2019 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55