22 січня – День Соборності України


Відповідно до Указу Президента України від 21 січня 1999 року №42 в Україні щороку відзначається День Соборності України, в рамках якого 22 січня 2011 р. в Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії було організовано та проведено засідання круглого столу зі студентів 6 курсу факультету початкового навчання та іноземної філології ХГПА та студентського наукового товариства академії.
На захід було запрошено Гамрецьку Галину Степанівну, кандидата філософських наук, доцента, завідувача кафедри суспільних дисциплін.

У своєму виступі Г.С.Гамрецька зазначила не тільки важливість відзначення та актуальність цієї дати, але і те, як цікаво та методично правильно майбутнім вчителям подати цю тему при вивченні предмета „Я і Україна” в початкових класах загальноосвітніх шкіл. Науковець залучала до активного обговорення та дискусії усіх присутніх, а також зауважила, що справжня єдність держави та майбутніх поколінь залежатиме саме від сучасних учителів та їхньої виховної роботи.

З історією становлення цієї пам’ятної дати в сучасному святковому календарі присутніх ознайомили методист наукового відділу академії С.В.Повзун та члени наукового товариства студентів та слухачів магістратури Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії – Корчинська Надія, Щербанюк Євген та Сопрук Віталій.

Студенти отримали вичерпну інформацію не лише про Акт Злуки та дату його підписання, а й про зміст самого Універсалу Директорії. Відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки – це не тільки суспільна потреба, а й моральний обов’язок для збереження світлої пам'яті про незліченні жертви, принесені протягом віків українським народом на вівтар незалежності, соборності, державності.

© 2020 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55