Стажування у West Finland College (Фінляндія), організованого Інститутом міжнародної академічної та наукової співпраці (ІМАНС)

З 5.05 по 11.05.2019 року викладачі кафедри іноземних мов ХГПА   к.пед.н, доцент Глушок Л.М. та  к.пед.н., доцент Ворник М. М. пройшли  наукове стажування в м. Гуйттінен у Західнофінляндському коледжі (West Finland College) щодо опанування проектного підходу в організації навчального процесу у закладах освіти Фінляндії в поєднанні з інтенсивним вивченням англійської мови у міжнаціональному мультикультурному середовищі з використанням активних комунікативних методик та пізнанням культури Фінляндії.

Західнофінляндський коледж – один із найстаріших ВНЗ Фінляндії, заснований у 1890 році. На сьогодні ‒ це найбільший центр у країні із вивчення англійської мови як іноземної. Місія коледжу полягає у підтримці студентів у досягненні особистих, культурних та освітніх цілей відповідно до принципів безперервного навчання та інтернаціоналізації освіти. Кампус знаходиться на околиці міста Гуйттінен, недалеко річки Лойми, за 180 км від Гельсінкі.

35 годин автобусом територією Польщі, Латвії, Литви, Естонії , а потім  ‒ величезним паромом Таллінн-Гельсінкі через Фінську затоку – і ми вже у Фінляндії, яка багато років поспіль займає перші місця в світовому освітньому рейтингу PISA. Ця країна є прикладом для наслідування в сфері якісного сучасного навчання дітей. В останні роки Україна активно переймає фінський досвід та впроваджує його в Новій українській школі.

Стажування передбачало ознайомлення освітян України з особливостями функціонування усіх ланок фінської системи освіти:  дитячим садком, початковою та середньою школою, старшою школою-гімназією,  університетом прикладних наук (Satakunta University of Applied Sciences). А також відбулася зустріч  з представником відділу освіти в мерії м. Гуйттінен.

Протягом тижня відбувалися заняття з носіями англійської мови, проводилося  тестування щодо встановлення рівня володіння англійською мовою (аудіювання, читання, письмо, говоріння та використання мови (лексичні та граматичні навички).  Також перевірялися навички виступу перед аудиторією англійською мовою на задану тему.

У вільний від занять та освітніх візитів час організовувалися екскурсії в м.Турку (колишню столицю Фінляндії), в сучасне промислове місто Тампере.

Щиро вдячні організатору стажування ‒ Інституту міжнародної академічної та наукової співпраці (ІМАНС) (Institute of International Academic and Scientific Cooperation), зокрема координаторам проекту ‒ Надії Гребенюк та Роману Грибовському за насичену та цікаву програму і, звичайно, за незабутні враження.

© 2019 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55