Літературні читання пам'яті Миколи Федунця

Кафедра української мови і літератури факультету початкової освіти та філології ХГПА 3 червня 2019 року провела творчий День пам'яті члена Національної спілки письменників України, колишнього керівника Хмельницької обласної організації НСПУ, заслуженого працівника культури України Миколи Федунця. 

Віддати данину світлої пам’яті поетові, оцінити творчість митця слова, по-новому відкрити його для себе зібралися студенти групи Філ-12у та Філ-42-у, викладачі кафедри Г. О. Стукан, В. Л. Крищук, Т. В. Швець, Г. О. Дорош, викладач кафедри іноземної мови І. М. Ісакова, письменниця Н. М. Шмурікова. Ведучий заходу-пам'яті доктор філологічних наук, професор, член НСПУ Віталій Петрович Мацько сказав, що майже 27 років  Микола Федунець ішов у парі з дружиною Олександрою Ванжулою, також поетесою, членом НСПУ, якої немає серед нас ось уже майже чотири роки. Хвилюючими теплими були спогади про родину дочки Олександри Семенівни – Ірини Миколаївни Ісакової. Член НСПУ Ніна Миколаївна Шмурікова розповіла присутнім про вплив М. Федунця на її творче зростання, про теплі стосунки з родиною Федунців, про двокрилля письменницької майстерні слова. М. Федунець і сам писав прекрасні вірші, бувальщини, і був здібним організатором, гуртував довкола себе справжні таланти, був душею творчого колективу.

В.П. Мацько сказав, що і Микола Федунець, і Олександра Ванжула оспівали красу рідної землі, красу життя та любов до краю. Подружжя сприймали себе часткою українського народу. Їхня  Україна неодмінно починалася з батьківського порога, з рідної вулиці у Сушівцях, а для Саші Ванжули – із Великої Стадниці, що розкинулося неподалік Вінниці. М. Федунець, який відійшов у засвіти 20 червня 2009 року, залишив нам, читачам, заповіт:

Ми на землі – і грішній, і святій –

Родились раз, не ждім наступні строки.

Тож думаймо, чим оплатити їй

За дні, де наші мерехтіли кроки.

Студенти групи Філ-12у Людмила Ручинська, Єлизавета  Сергієнко,   Олександра Плахотнюк, Анна Петричка, Назар Зубанич, Оля Рогаль емоційно-трепетно, вивчивши  напам'ять, прочитали вірші Миколи Федунця, Ростислав Горлей розповів про творчу постать Миколи Федунця у спогадах побратимів по перу, а Ганна Чистіліна, Даша Заболотна, Олена Наральник  захоплено читали твори  Олександри Ванжули.  І, як завжди,  – історична фотографія на згадку про презентацію літературно-мистецького заходу.

© 2020 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55