ЯКЕ ПРЕКРАСНЕ РІДНЕ СЛОВО! ВОНО — НЕ СВІТ, А ВСІ СВІТИ

Щороку 9 листопада українці відзначають День української писемності та мови. Офіційним святом цей день став у 1997 році. Його приурочили на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця  починається писемна українська мова.

З цієї нагоди Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека організувала літературно-мистецьке свято «Мово моя материнська, квітни в душі й на устах», на яке із задоволенням завітали студенти груп ПО-13 і ПО-14 Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Почесними гостями заходу були: Михайло Торчинський, Віталій Міхалевський, Михайло Цимбалюк, Любов Сердунич. Вони зі щирістю та гордістю розповіли про значущість мови для нашого народу, проводили паралелі минулого і сьогодення та про власне відношення до мовної політики в країні. Закликали молодь збагачувати власне мовлення та дбати про чистоту мови.

Приємним стало знайомство з артистами театральної студії «Драма-Карітас» та учасниками літературного театру «Глорія», які підготували для глядачів власні вірші та зіграли уривки з творів класиків української літератури.

На святі звучали авторські вірші, пісні, присвячені великому скарбу українців – мові. Працівники бібліотеки презентували книжкову виставку «Там, де живе рідна мова, живе український народ».

Фінальним акордом стало спільне фото гостей та глядачів. Сподіваємося, що всі спонукання цього свята підштовхнуть кожного з нас любити і плекати нашу мову, слідкувати за мовленням.

© 2020 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55