«СВІЧКА ПЛАКАЛА В СКОРБОТІ»

Ні труни, ні хрестів, і ні тризни!

Прямо в яму.

Навіки-віків! Чорна сповідь

моєї Вітчизни...І її затамований гнів.

20 листопада в Хмельницькій обласній бібліотеці для юнацтва наукові працівники Державного історико-культурного заповідника «Меджибіж» провели історичний екскурс для студентів факультету дошкільної освіти (групи ДО-11 і ДО-12) у страшні 1932-1933 роки.

Співробітник заповіднику Тетяна Миколаївна ознайомила студентів з історичними переду­мовами виникнення голодомору, з політикою більшовиків проти українського народу. У своїй лекції вона поєднала розповідь про цей акт тотального геноциду з історією створення першого в Україні музею Голодомору в Меджибожі. З допомогою її розповіді та документального мультфільму «Голодний Дух», створеного за свідченнями очевидців спеціально до цієї події, студенти отримали нагоду відчути та зрозуміти глибину трагедії.

Після прослуханої лекції студенти разом з кураторами (З.П.Сергеєвою та В.Г.Тафінцевою) вирішили неодмінно відвідати Меджибіжзький заповідник і побачити унікальну експозицію, створену у 2008 році колективом авторів під керівництвом Миколи Мазура, народного художника України.

© 2021 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55