НІКОЛИ ЗНОВУ!

21 листопада до Дня пам’яті жертв голодоморів у Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці проведено годину пам’яті «Не згасни, свічко пам’яті!» для студентів Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. Гостями заходу стали студенти групи ДО-41 факультету дошкільної освіти (куратор Миськова Н.М.) та ПО-14 факультету початкової освіти (куратор Підгурська Н.М.).

Головний науковий співробітник Державного архіву Хмельницької області, Віталій Галатир, здійснив екскурс у найчорнішу сторінку історії України, ознайомив з історичними фактами та розповів про селянські повстання спротиву насильницьким методам колективізації.
Присутні згадали про жахи голоду 1932-33 років, про загибель мільйонів людей, про трагізм, який ховається за словом «голодомор».

Про вплив голодомору на психологію українців та людини взагалі, розповіла психолог та працівниця читального залу.

Українська поетеса, фольклористка, письменниця та громадська діячка, Любов Андріївна Сердунич презентувала власну книгу «І слово боролось». До фольклорно-краєзнавчої збірки увійшли зразки усної народної творчости, народженої під час голодоморів в Україні, вміщено авторські художні твори та дослідницькі статті на тему голодоморів.

Під час заходу було презентовано книжкову виставку «Голодомор. Помста за свободу», на якій представлені документальні книги та статті, спогади свідків тих жахливих подій, художньо-документальні книги дослідників голодомору, в тому числі й Хмельниччини та продемонстровано відеоматеріали з даної тематики.

Студенти мали змогу також познайомитися з книжковою виставкою до Дня Гідності та Свободи «Вільні творять майбутнє», на якій було представлено фотоальбоми, літописи очевидців подій, романи, оповідання, вірші, присвячені доленосним подіям в Україні початку XXI ст.

Підсумували захід щирі побажання присутніх про мирне майбутнє, в якому про голод будуть дізнаватися лише з книг та стареньких фото!

© 2020 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55