НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА»

4 лютого 2020 р. на базі Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії викладачами кафедри дошкільної педагогіки, психології та фахових методик було проведено науково-методичний семінар-тренінг для вихователів дітей дошкільного віку закладів дошкільної освіти Дунаєвецького району на тему «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА».

Мета семінару: розкрити зміст, особливості організації розвивального середовища в закладах дошкільної освіти та акцентувати увагу на значенні психічного здоров’я вихователя в процесі професійної діяльності, його впливу на вміння налагоджувати взаємодію вихователя і дітей та організовувати спільну діяльність.

Учасниками семінару стали 21 особа, серед яких були методист районного відділу освіти та працівники закладів дошкільної освіти Дунаєвецького району.

Спікери: У семінарі взяли участь доценти кафедри, кандидати педагогічних наук Лілія Онофрійчук та Наталія Гончар.

Так, Наталія Гончар, провела круглий стіл на тему «Особливості організації розвивального середовища в закладах дошкільної освіти: зарубіжний досвід». Вихователі обговорили особливості організації розвивального середовища у ЗДО за рубежем та можливості перенесення їх досвіду у сучасний український заклад дошкільної освіти. Після перегляду відео-презентацій досвіду України, Польщі, Китаю та інших країн, працівники ЗДО розробили власні проекти створення розвивального простору для дошкільнят.

Лілія Онофрійчук провела тренінг щодо профілактики емоційного вигорання «Шлях до себе: як боротися з емоційним вигоранням вихователя». Вихователі за допомогою різних вправ та завдань розібралися з симптомами, стадіями та причинами синдрому емоційного вигорання. Завдяки підібраним тестам визначили свою схильність до емоційного вигорання.

У ході обговорення визначили найбільш ефективні методи профілактики емоційного вигорання для кожного педагога.

По завершенню семінару проректор з наукової роботи, доктор педагогічних наук, професор Галус Олександр Мар’янович і декан факультету дошкільної освіти та психології, кандидат педагогічних наук, доцент Пісоцька Леоніда Станіславівна вручили працівникам дошкільної освіти сертифікати про участь у науково-методичному семінарі.

Семінар показав важливість і необхідність проведення подібних заходів з метою обміну досвідом, впровадження інноваційних технологій та з метою саморозвитку педагога. Значимість семінару відзначили і його учасники, які високо оцінили якість представленого матеріалу та корисність для використання у педагогічній діяльності. Дякуємо працівникам дошкільної освіти Дунаєвецького району за участь у семінарі та надіємось на подальшу співпрацю.

© 2021 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55