Адаптація першокурсників до навчання у ХГПА

На початку навчального року виникають питання, пов'язані з груповою згуртованістю колективу нової академічної групи. Питання це важливе тому, що від рівня розвитку колективу, ступеня його згуртованості, залежить ефективність роботи академічної групи, а також психологічний комфорт кожного учасника освітнього процесу.

 Психологом академії Чорною Оксаною Миколаївною серед студентів нового набору проведено низку корекційно-розвиваючих занять із залученням елементів соціально-психологічного тренінгу: «Адаптація студентів-першокурсників до нових умов навчання  у ХГПА».

Всі заняття проводилися із дотриманням санітарно-епідеміологічних норм. Більшість зустрічей відбулася на свіжому повітрі у внутрішньому дворі академії, а в навчальних аудиторіях пройшли заняття де кількість студентів не перевищувала 20 осіб.

Під час заходів першокурсники знайомилися один з одним, вчилися досягати оптимального рівня психологічної сумісності в колективі, усвідомлювати свою роль та функції в групі;вибудовували стратегії ефективної командної взаємодії; навчилися знаходити спільні або відмінні інтереси серед учасників групи для покращення взаємостосунків.

Під час «мозкового штурму» студенти активно вирішували спільні колективні завдання, що сприяло усвідомленню себе частиною дружньої команди.

Першокурсники мають досить високі показники інтегрування у групи. Важливу роль у цьому відіграє  як відкритість та щирість студентів, так і доброзичливі відносини із кураторами академічних груп.

Отож, Першокурсники! У Вас є спільна мета: навчання в ХГПА, отримання якісної освіти, цінного досвіду, проведення активного дозвілля. Тому пам’ятайте:  згуртований дружній колектив завжди досягає вершин, успіхів та перемог!

© 2020 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55