Урок - реквієм, присвячений 25 річниці Чорнобильської трагедії.

Уже 25 років дзвони Чорнобиля стукають в наші серця. Змушують нас зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й...

26 квітня 2011 року в приміщенні актового залу Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії відбувся урок - реквієм, присвячений 25 річниці Чорнобильської трагедії.

Дійство відбулося за ініціативи та сприяння методиста виховного відділу - Птащук Ірини Василівни, куратора 6-го курсу факультету початкового навчання – Повзун Валентини Едуардівни та студентів шостого курсу факультету початкового навчання: Мандзій Наталії (ПН-61), Гурняка Костянтина і Кушнірука Дмитра (ПН-62), Гуриної Алли  та Демкової Алли (ПН-64). 

Година вшанування пам’яті перших загиблих ліквідаторів сколихнула в серцях  та в душах  присутніх скорботу, співчуття та милосердя до тих, хто рятував ціною власного життя майбутні покоління.

До слова ведучі запросили свідка тих подій, фахівця з охорони праці ХГПА, Трачука Валентина Вікторовича, який у своїх спогадах змалював жахливу картину перших днів катастрофи: сотні загиблих, евакуйованих й наляканих мешканці міста, руїни та розруха, забруднене довкілля…

Валентина Іванівна Слюзко, проректор з гуманітарної освіти, міжнародних зв’язків  та виховання, зазначила, що  майбутні педагоги, у руках яких теперішнє і майбутнє нашої держави,   мають бути відповідальними за свій професійний обов’язок перед народом і державою, щоб ні вони, ані   їх учні ніколи не були причиною або жертвою подібних катастроф. Пора опам’ятатись, щоб зберегти життя на планеті.

 Моральний закон велить: людина, що стоїть на межі матеріального і духовного світу, створює на землі добробут і красу, зобов’язана всіляко допомагати тваринному, рослинному, мінеральному світу, співчувати рівним собі і благоговіти перед вищим світом – природними силами. Давайте не порушувати цей закон!!!
© 2020 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55