«Вічна пам'ять полеглим, вічна слава живим!»

Війна — це завжди трагедія для обох сторін.

Але чи є у ній альтернатива?

Так є — це Перемога!

До уваги студентів та викладачів у читальній залі бібліотеки Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії представлена розгорнута книжково-ілюстративна виставка, приурочена до Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Європі.

Пройшло вже 75 років з того часу, коли закінчилась найкривавіша війна в історії людства. Тепер ми можемо більш адекватно оцінювати цю війну, її наслідки, а головне -  причини її появи. Метою цього є аж ніяк не зменшення заслуг її героїв, а лиш розвіювання неправдивих стереотипів про неї.

Німеччина, випередивши СРСР, зробила першою крок у нікуди, застосувавши правило «Найкращий захист — це напад».

Сама війна показала, що у неї переможців ніколи не буває: виграти може лише той, хто менше програє, ось і все. Але кожне життя безцінне і вбивство людьми один одного ніколи не може бути виправдане!

Один філософ сказав: «Смерть мільйонів — це лише статистика, а смерть кожної людини з цього мільйона — трагедія».

У Другій світовій війні уряди і народи країн антигітлерівської коаліції мали  зрозумілу позитивну мету: вони боролися проти фашизму. Але зараз не кожен ветеран, не залежно від країни де він мешкає, наважиться згадати ті жахливі події та стерти з пам’яті війну також не вдасться, як би сильно цього не хотілося. Врешті-решт, це — історія нашого народу, хоч вона й болюча.

Ми пропонуємо Вам поглянути на історичні події тих часів під різними кутами зору і скласти власну думку про наслідки  тієї війни. Багатогранність висвітлення теми виставки «Вічна пам'ять полеглим, вічна слава живим!» допоможе Вам у цьому. Молоде покоління має знати та пам’ятати героїчне минуле своєї країни. Пам’ять і знання – нероздільні. Щоб не забувати, треба знову і знову перегортати вже відомі й відкривати нові сторінки історії, звертатися до невичерпних книжкових джерел.

Запрошуємо переглянути виставку.

© 2021 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55