Подільській «Просвіті»-115

З цієї нагоди 13 травня  у Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці зібрались на Просвітницькі читання «Просвітницький рух на Поділлі», представники обласної та районних спілок, просвітяни, літератори, науковці, музейники, вчителі та бібліотекарі.

Згадували історію товариства та його витоки в Україні, Кам'янецький період діяльності УНР та подальший розвиток руху на Хмельниччині, діяльність товариства «Родовід» (голова Микола Магера) та його реорганізацію у 1992 році у товариство «Просвіта» (голова Василь Горбатюк), очільників товариства Віталія Мацька, Ніну Шмурикову, Віталія Міхалевського.

Слухали виступи про діяльність товариств у Старокостянтинові, Старій Синяві, Кам'янці-Подільському, вшановували імена видатних просвітителів Поділля, відзначали роль товариства у розвитку патріотизму, поширенні української мови, консолідації зусиль різних політичних сил та громадськості у відстоюванні національної ідеї.

Нове науково-документальне видання презентував автор-упорядник кандидат історичних наук Віктор Романович Адамський «Головноуповноважений уряду УНР (1919-1920): Листування».

© 2021 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55