ХМЕЛЬНИЧЧИНА – МІЙ РІДНИЙ КРАЙ

22 вересня 2022 року відбулася онлайн-зустріч студентів груп ДО-22 (куратор Наталія Заворотна) та ДО-42 (Валентина Тафінцева) факультету дошкільної освіти та психології з українським журналістом, краєзнавцем і поетом Ігорем Байдаком та Хмельницькою поетесою Світланою Зозулею, організована фахівцем Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва Світланою Дашкевич.

Цього тижня область святкуватиме свій 85-річний ювілей, а також щороку останні вихідні вересня – День міста Хмельницького. З цієї нагоди й відбулася зустріч, присвячена рідному місту та області: «Хмельницький – мій рідний край, оспіваний в піснях і віршах».

Хмельницька область утворена 22 вересня 1937 року. Точніше, тоді з трьох округів – Кам’янець-Подільського, Проскурівського та Шепетівського – була утворена Кам’янець-Подільська область з центром у м. Кам’янець-Подільський. У травні 1941 року центр Кам’янець-Подільської області перенесено до Проскурова. 16 січня 1954 року на честь видатного державного діяча та полководця Богдана Хмельницького місто Проскурів перейменовано на Хмельницький, а область з Кам’янець-Подільської - на Хмельницьку.

Ігор Байдак та Світлана Зозуля віршованими рядками розповідали про рідне місто, його історичні вулиці і двори, цікаві історії із власного життя. Наприкінці зустрічі краєзнавець-екскурсовод Ігор Миколайович запросив усіх присутніх на пізнавальні екскурсії по місту та області. 

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55