Екскурсія до Львова

8 жовтня 2012 року студенти групи ДО-11 факультету дошкільної освіти на чолі з куратором групи Мисик О.С. здійснили туристичну екскурсійну поїздку до Львова.

Студенти відвідали багато цікавих місць. Розпочалася екскурсія з Личаківського кладовища.

Львівське Личаківське кладовище – це історико-меморіальний музей-заповідник, який є одним з найстаріших кладовищ України. Розташоване Личаківське кладовище в 1,5 кілометрах від площі Міцкевича. Личаківський цвинтар займає площу 42 гектарів. Перші згадки про похованнях згадуються ще 13 столітті, там ховали жертв епідемії чуми. Засновано ж було Личаківський цвинтар у Львові в 1873 році. На Личаківському цвинтарі налічується понад 3000 надгробків і пам’ятників. Серед яких творіння відомих архітекторів і скульпторів: Антона і Іоганна Шімзеров, Гартмана Вітвера, Абеля Марії Пер’є, Пауля Еутеле, Юліана Марківського, Сергія Литвиненка, Паріса Філіпов, Тадеуша Баронча, Леонардо Марконі, Григорія Кузневіча та багатьох інших відомих скульпторів. У Львові на Личаківському цвинтарі поховані відомі люди: Іван Франко, Маркіян Шашкевич, Стефан Банах, Регіна Марковська, Марія Конопницької, Ісідор Шараневіч, Богдан Дедіцкій, Клавдія Алексевіч, Іван Кріпьякевіч, Ірина Вільде, Артур Гротгер, Ігор Білозір, Віктор Чукарін.

Скорботне, але дуже цікаве місце. Це місце не залишає людину байдужою. Воно запам’ятається на все життя.

Не можливо побувати у Львові щоб не відвідати Високий Замок.

Львів оточений пагорбами Розточчя. На одному з пагорбів близько 1360 року за наказом короля Казимира ІІІ було закладено Високий Замок, важливу частину міських укріплень.

Аптека-музей "Під чорним орлом”, найдавніша з існуючих у Львові аптек, діє уже понад два з половиною століття. Це єдина в Україні та Європі діюча аптека-музей. Тут, поряд з аптекою, функціонує унікальний музейний комплекс, у якому демонструються рідкісні експонати, зібрані науковцями, фармацевтами та колекціонерами-ентузіастами.

Аптека музей була заснована у 1735 році військовим фармацевтом, магістром Наторпом. Основною діяльністю аптеки був відпуск ліків. Так, як фармацевтичної промисловості не існувало, то кожна аптека для своїх потреб готувала екстракти, настойки, еліксири, мазі та лікувальні вина, в тому числі і знамените “Залізне вино” .

Краса львівських пам’яток сакрального мистецтва захоплює своєю величчю.

В ході екскурсії студенти відвідали три головні центри віруючих України: православних, греко-католиків та вірмен, перлину українського бароко - архітектурний ансамбль Святого Юра, Онуфріївський монастир, де було видано перші українські друковані книжки: “Апостол” і “Буквар” Іваном Федоровим і багато інших, не менш цікавих храмів.

Італійський дворик – дивовижний пам’ятник архітектури епохи Відродження, який по праву вважається одним із найпрекрасніших та найромантичніших прикрас центральної частини Львова.

Раніше Італійський дворик належав Костянтину Корнякту – купцю та виноторговцю з острова Кріт, який за вірну службу на посаді особистого секретаря отримав дворянський титул від короля Речі Посполитої Сигизмунда ІІ Августа. Наступний король Стефан Баторій дозволив спорудити Корнякту палац із шістьма вікнами на Площі Ринок. Дозвіл на будівництво будинків із шістьма вікнами на той час не можна було купити за жодні гроші, а тільки здобути відданою службою державі.

Палац був зведений у 1580 році. Італійський дворик був тихим та затишним місцем відпочинку всередині палацу, адже був побудований таким чином, що шум із площі туди не доносився.

В середині XVII сторіччя палац Корнякта почав називатись Королівською кам’яницею, оскільки перейшов до власності родини польського короля Яна ІІІ Собеського. У 1686 році саме тут відбулась важлива історична подія – між Росією та Польщею було підписано “Вічний мир”.

З 1908 року Палац викупило місто. Вже більше ніж 100 років тут діє Львівський історичний музей, інша назва якого “Національний музей імені короля Яна III”. Таку назву музей отримав на честь 225-ї річниці перемоги Яна ІІІ Собеського над турками під Віднем.

Італійський (Венеціанський) дворик напрочуд схожий із типовими двориками Риму та Флоренції. Недарма, вже у XVII сторіччі саме тут ставили п’єси Шекспіра.

Зараз у теплу пору року в Італійському дворику відбуваються концерти.

Львівський театр Опери та Балету ім. С. Крушельницької – справжній витвір мистецтва стилю неоренесансу, що став окрасою не тільки Львова, а й усієї Європи.

Його архітектурний ансамбль вимагав особливого розташування, тому театр було споруджено на головному проспекті Львова, недивлячись на те, що тут протікала ріка Полтва. Річку було взято у колектор, а під фундамент вперше у Європі були використані бетонні блоки.

Перший камінь у фундамент Оперного театру було закладено у 1897 році. Проектом театру займався, видатний на той час, архітектор у Європі – Зігмунт Горголєвскі. Будівництво театру триває близько трьох років на кошти міської казни і простих громадян тогочасного Львова і його околиць. Вартість будівництва театру становила 2,4 мільйона австрійських крон.

Пишний фасад будівлі прикрашений багатим скульптурним декором: колонами, нішами, балюстрадами. Над головним карнизом фасаду здіймаються вісім муз, над ними–композиція “Радощі і страждання життя”. Фронтон завершується тріадою бронзових статуй Генія драми, комедії, трагедії та по центру – Слави, з золотою пальмовою гілкою у руках.

Протягом усієї історії Львівського театру Опери та Балету у різний час працювали видатні особистості, серед яких Соломія Крушельницька, Олександр Мишуга, Генріх Семирадський та багато інших. Своєю мистецькою працею вони зробили внесок у національну культуру України та історію Львівського Оперного театру.

Завершилась екскурсія походом у майстерню шоколаду. Тут справжні витвори мистецтва. Студенти були в захоплені від того, що могли поспостерігати як виготовляється шоколад ручної роботи, ну і звичайно придбати солодощі.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55