Вивчаємо історію рідного краю

03.10.2023 р. студенти групи ДО-21б (куратор Наталія Миськова) відвідали мальовничі куточки Хмельниччини. Туристична поїздка відбулася за маршрутом Хмельницький – Самчики – Хмельницький. Учасниками поїздки також були першокурсники, слухачі магістратури зі спеціальності 012 Дошкільна освіта та доценти кафедри дошкільної педагогіки, психології та фахових методик Лілія Онофрійчук та Вікторія Розгон.

Палацово-парковий ансамбль «Самчики» вразив відвідувачів і своєю історією, і архітектурою. Садибу в селі Самчики почав облаштовувати Ян Хоєцький на початку 18 ст. З тих часів зберігся так званий Старий палац 1725 року побудови. Наступний власник полковник Петро Чечель (1754–1843), гайсинський староста збудував палац, два флігелі, в’їзну браму, оранжереї (серед них і теплицю відкритого типу «Сад в мурах»), стайні,  провів реконструкцію в романтичному пейзажному стилі парку Хоєцьких.

Цікавою є згадка про ще одного господаря – Якуба Чечеля, який продовжуючи розвивати освіту та культуру у своїх володіннях, у 1854 році у Самчиках заснував сільську музичну школу гри на духових та струнно-смичкових музичних інструментах, а також оркестр, яким керував Родерік-Август Браун, відомий польський композитор, диригент та скрипаль.

У 1918-1971 рр. палацово-парковий ансамбль «Самчики» зазнавав значних руйнувань.

Сьогодні ж заповідник є об’єктом природно-заповідного фонду України – парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Самчиківський парк» та пам’яткою історико-культурної спадщини України. Цікаво, що саме тут відбувалися зйомки окремих епізодів до фільмів «Зачароване кохання», «Коні не винні», «Вовче серце», «Кріпосна».

Оглянувши усі споруди та виставку картин, виконаних у техніці Самчиківського розпису, члени туристичної групи занурилися у чудову атмосферу осіннього парку палацово-паркового ансамблю «Самчики». Чудова сонячна погода сприяла пануванню позитивної атмосфери та неперевершених емоцій. Протягом наступних 2,5 годин студенти групи ДО-21б взявши активну участь у дидактичних, рухливих, народних, будівельно-конструктивних та іграх-забавах опрацювали тему «Гра – провідна діяльність дітей дошкільного віку» з навчальних дисциплін «Педагогіка дошкільна» та «Дитяча психологія». А присутні слухачі магістратури зі спеціальності 012 Дошкільна освіта мали змогу безпосередньо спостерігати за взаємодією куратора групи та викладачів з здобувачами освіти. На завершення перебування у таємничому та надзвичайно красивому місці усі посмакували запашною смачною рибною юшкою.

На зворотньому шляху група відвідала ще одну локацію – резиденцію князів Острозьких – та ознайомилася з її історією, прослухавши надзвичайно цікаву екскурсійну розповідь.

Студенти групи ДО-21б щиро дякують туристичній агенції «Еко-тур» за організацію та супровід цікавої і надзвичайно пізнавальної поїздки!

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55