ВІД ТЕОРІЇ ДО ПРАКТИКИ…

20 жовтня 2017 року слухачкою магістратури Коляденко Оленою, під керівництвом старшого викладача кафедри дошкільної педагогіки, психології та фахових методик, кандидата педагогічних наук Гончар Н.П., разом із студентами факультету дошкільної освіти групи ДО-21б було проведено практичне заняття з дошкільної лінгводидактики на тему: «Система роботи щодо виховання звукової культури мовлення».

Метою практичного заняття було закріпити теоретичні знання студентів про особливості розвитку та закономірності становлення звукової сторони мови, формувати навички планування роботи по звуковій культурі мовлення у повсякденному житті та на заняттях, сприяти професійному спрямуванню.

Слухачка магістратури практичне заняття провела у формі телевізійного ток-шоу «Говорить Україна». До студії були запрошені експерти: завідувач дошкільного навчального закладу, вихователь-методист, логопед та викладач вищого навчального закладу, які продемонстрували свою компетентність з питань виховання звукової культури мовлення дітей дошкільного віку. Експертами були запропоновані шляхи попередження та подолання недоліків звуковимови.

Також до студії завітали вихователі дошкільних навчальних закладів, які продемонстрували на практиці використання різноманітних методів роботи з виховання звукової культури мовлення дітей різних вікових груп.

Ведуча ток-шоу Коляденко Олена представила репортажі позаштатних журналістів із дошкільних навчальних закладів України, де були представлені як зразки, так і недоліки у роботі вихователів та логопедів із дітьми дошкільного віку. Гості студії мали можливість обговорити найболючіші питання, пов’язані із темою телевізійного ток-шоу та виявити шляхи подолання труднощів звуковимови у дітей.

Наприкінці ток-шоу «Говорить Україна» студенти дійшли висновку про важливість професійного підходу вихователів дошкільних навчальних закладів та логопедів до виховання у дітей дошкільного віку звукової культури мовлення, а також щодо залучення батьків до спільної діяльності з ДНЗ щодо попередження та подолання недоліків звуковимови.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55