День Бабака

2 лютого у багатьох країнах світу, зокрема і в Україні, відзначають День бабака. Цього дня люди намагаються передбачити, коли закінчиться зима і якою буде погода навесні.

Здобувачі фахової передвищої освіти (група ДО-21) разом з куратором Онофрійчук Л.О. провели виховну годину приурочену одному з найпопулярніших свят у США та Канаді «Дню бабака» у дистанційному форматі.

Ведучі Крупіцька Дарина та Ткачук Олена познайомили студентів з святом, яке своїми коріннями сягає ще періоду античності, особливе своєю традицією – прогнозування приходу весни на основі поведінки бабаків. Вважається, що ці милі зовні гризуни мають метеорологічно-прогнозностичні здібності, хоча насправді їхні прогнози збуваються не так вже й часто.

Крупіцька Дарина розказала про життя українських віщунів степового бабака Тимка III, який мешкає на Харківщині у селі Гайдари, на біологічній станції Харківського національного університету імені Каразіна (там День бабака відзначають з 2004 р) та галицького Мишка, який живе у Львівському дитячому еколого-натуралістичному центрі.

Згідно із повір’ям, якщо тварина залишила свою нору – зима невдовзі закінчиться і варто чекати ранню весну. Якщо ж бабак ховається назад у нору – значить попереду ще 6 тижнів зими. Перевірили знання вікториною.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55