Всеукраїнський методичний семінар

05 травня 2022 р. кафедра суспільних дисциплін, зокрема, завідувач кафедри В. Островий, а також студенти академічної групи І – 31б спеціальності 014 Середня освіта (Історія), з метою ознайомлення з новими методами викладання історичних дисциплін, взяли участь у восьмому Всеукраїнському методичному семінарі для освітян. Семінар організували Міністерство освіти і науки України та Holodomor Research and Education Centre.

Тема семінару: «Нова українська школа: навчання/знання про Голодомор та інші геноциди», з темою обговорення «ШКІЛЬНА ІСТОРИЧНА ОСВІТА В ЧАСИ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ».

З вітальним словом виступив Міністр освіти і науки України С. Шкарлет. Доповідали провідні історики та освітяни України і зарубіжжя. Зокрема: Валентина Курилів, В. Кульчицький, Л. Гриневич, І. Щупак, Ю, Малієнко, С. Баханова, М. Мудрий, І. Гірич, В. Павлов та ін.

Основними питаннями для обговорення були:

- ІДЕОЛОГЕМА «ДЕНАЦИФІКАЦІЯ УКРАЇНИ» ЯК ІНСТРУМЕНТ ГЕНОЦИДУ

- КОЛИ ЗЛОЧИНИ СОВЄТСЬКОГО І НАЦИСТСЬКОГО ТОТАЛІТАРНИХ РЕЖИМІВ НЕ ОСМИСЛЕНІ: ЯК РОЗПОВІДАТИ ШКОЛЯРАМ ПРО ПЕРЕДУМОВИ, ХАРАКТЕР І НАСЛІДКИ ВІЙНИ РОСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ-

- ПЕДАГОГІКА ПАРТНЕРСТВА В ДІЇ: СПРОТИВ ГЕНОЦИДУ. ІСТОРІЇ, ЯКІ МАЮТЬ БУТИ ПОЧУТІ

- КЛЮЧОВІ ПОДІЇ, ЯВИЩА, ПРОЦЕСИ В ІСТОРІЇ ХХ СТ. У СУЧАСНИХ ПІДРУЧНИКАХ УКРАЇНИ ТА РОСІЇ: КОМПАРАТИВНИЙ АНАЛІЗ ЗМІСТОВНОГО НАПОВНЕННЯ, ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ, МЕТОДИЧНИХ ПІДХОДІВ ДО ВИРОБЛЕННЯ В УЧНІВ КРИТИЧНОГО МИСЛЕННЯ

- ПЕРЕГЛЯД І ДОПОВНЕННЯ ШКІЛЬНИХ ПРОГРАМ З ПРЕДМЕТІВ ГУМАНІТАРНОГО ЦИКЛУ В ЗВ’ЯЗКУ З ВІЙНОЮ РОСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ: КЕЙС – ІСТОРИЧНІ ДИСЦИПЛІНИ.

Після завершення доповідей задавалися часто контроверсійні запитання та зав’язувалася дискусія. Семінар пройшов у дружній, сприятливій атмосфері. Робота зібрання тривала чотири години. В цілому захід залишив приємне враження, а головне, збагатив учасників новими знаннями з історії та методики викладання в надскладних українських реаліях військових умов. 

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55