Доступ до журналів категорії А (Scopus або Web of Science)

У Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії надається вільний доступ до міжнародних наукових журналів на платформах Scopus та Web of Science.

Наказ Міністерства освіти і науки України від 29 травня 2020 р. № 721 «Про надання доступу закладам вищої освіти і науковим установам до електронних наукових баз даних та визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства освіти і науки України».

Для отримання безкоштовного доступу до платформ Scopus та Web of Science, необхідно з компютера, який підключено до локальної мережі академії, зареєструватися на цих платформах. Після цього користувач має можливість протягом 6 місяців у своєму обліковому записі безкоштовно переглядати наукові ресурси з будь-якого комп'ютера в академії або поза її межами.

Як перевірити доступ до наукометричної бази Web of Science

Презентація семінару у Державній науково-технічній бібліотеці «Профіль установи у Web of Science: створення, корегування, функції, можливості, використання для звітності та стратегічного планування»

Корисні посилання:

Scopus

Scopus — бібліографічна і реферативна база даних та інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях. Є однією зі складових інтегрованого науково-інформаційного середовища SciVerse. Містить понад 50 млн. реферативних записів. Рубрикатор Scopus (ASJK) має 27 базових тематичних розділів, поділених на 335 підрозділів, політематичні статті індексуються одразу в кількох розділах. Індексує 18,000 назв наукових видань з технічних, медичних та гуманітарних наук 5000 видавців. База даних індексує наукові журнали, матеріали конференцій та серіальні книжкові видання. Розробником та власником SciVerse Scopus є видавнича корпорація Elsevier. База даних доступна на умовах передплати через веб-інтерфейс. Пошуковий апарат Scopus інтегрований з пошуковою системою Scirus для пошуку веб-сторінок та патентною базою даних [зі статті Scopus].

Базовий пошук за автором без передплати Scopus — Scopus Author Preview

Об'єднати свої публікації в Scopus під єдиним профілем можна за допомогою інструменту Scopus Author Feedback Wizard.  Інструкція, як об'єднати публікації.

Детальніше про Scopus (українською) — простий пошук, знайти та оцінити авторів, відстеження цитат, пошук та аналіз журналів у Scopus

Повна інструкція для користувачів Scopus (російською мовою)

Web of Science

Web of Science (до 2014 Web of Knowledge) — платформа, на якій розміщено бази наукової літератури і патентів, до 2016 року належала Thomson Reuters. В листопаді 2016 року відділення IP & Science було придбане інвестиційними фондами і функціонує як Clarivate Analytics. Web of Science охоплює матеріали з природничих, технічних, біологічних, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва [зі статті Web of Science].

Інформація про всі заходи, які організовує компанія Clarivate Analytics, на Facebook: https://www.facebook.com/WoS.Ukraianin/

Перелік журналів, включених до Web of Science.

Пошук видань за темами:  

Пошук в Web of Science  (за автором, назвою, темою, DOI та ін.)   

Пошук інформації в Web of Science (Інструкція російською мовою)

Віддалений доступ до Web of Science. Інструкція - як налаштувати віддалений доступ (за матеріалами бібліотеки Київського університету імені Бориса Грінченка).

Вебінари про користування Web of Science на Youtube-каналі Clarivate Analytics українською.

ScienceDirect від Elsevier

За передплатою Міністерства, що діє з 1 січня 2021 р. до 31 грудня 2021 р., ScienceDirect дає змогу українським викладачам, дослідникам та студентам отримати нові знання із понад 35 000 міждисциплінарних книг, що містять досвід 47 000 авторів, від нашої першої книги, опублікованої в 1896 році, та до найновіших назв, у тому числі:

39 000+ електронних книг

200+ основних довідників

6 500+ серійних та довідкових томів

200+ підручників

330 000+ тематичних сторінок

500+ журналів Золотого Відкритого доступу

Elsevier готові підтримати доступ до розширення знань про Science Direct. Портал ScienceDirect, розроблений спеціально для українських установ, пропонує навчальні відео, відповіді на поширені запитання та інші матеріали, які допоможуть дослідникам отримати знання, а також списки заголовків, рекламні матеріали та довідники по звітах з використання для підтримки потреб бібліотекарів. 

Щоб допомогти вам максимально використати доступ до ScienceDirect, Elsevier запрошує приєднатися на вебінар, який познайомить з:

  • The team of Elsevier employees dedicated to support you
  • The content you will find on ScienceDirect, including books, reference books, textbooks, open-access journals and more
  • ScienceDirect training and support site, developed specifically for Ukrainian institutions
  • Training sessions and special events, also developed specifically for Ukrainian institutions

Коли: Середа, 17 лютого 2021 р., 11:00-12:00 (за київським часом)

Деhttps://elsevier.zoom.us/j/98206650761?pwd=cnY3SzNwOWhWMEpIeVVRRmVGSHZLdz09

Протягом 2021 року Elsevier буде проводити віртуальні тренінги - в режимі реального часу з доступом до записів - щоб допомогти навчитися інтегрувати ScienceDirect у свій робочий дослідницький процес та з широкого кола інших тем.

  • Поради щодо ефективного та продуктивного використання ScienceDirect
  • Як опублікувати книгу з Elsevier
  • Літня академія ScienceDirect

Ви можете дізнатись більше про заходи, розроблені спеціально для України, включно з тренінгами, семінарами та конференціями, з розділу порталу Events & Training (Події та тренінги).

Будьте в курсі нового змісту, вдосконалень, навчальних заходів та іншого, приєднуючись до інтернет-спільноти Elsevier Ukraine у Facebook.

Основні наукометричні показники

Індекс цитування — прийнятий у науковому світі показник «значущості» праць вченого і являє собою число посилань на публікації вченого у реферованих наукових періодичних виданнях. SCI є одним з найпоширеніших науко метричних показників. Наявність у науково-освітніх організаціях вчених, які мають високий індекс цитування, говорить про високу ефективність та результативності діяльності вузу в цілому.

Індекс Хірша (h-index) — показник, запропонований в 2005 р. американськими фізиком Хорхе Хиршем з університету Сан-Дієго, Каліфорнія. Критерій заснований на кількості публікацій вченого і кількості цитувань цих публікацій, і розраховується за спеціальною формулою.

Імпакт-фактор (ІФ або IF) — формальний чисельний показник інформаційної значимості наукового журналу. Показник розраховується як кількість посилань у конкретному році на опубліковані в журналі статті за попередні 2-3 роки. Вважається, що чим вище значення імпакт-фактору, тим вищі наукова цінність та авторитетність журналу.

ВЕБІНАРИ

Вебінар "Українська наукометрія сьогодні. Розвиток та майбутнє української науки"

27 лютого 2023 р. науково-педагогічні працівники та аспіранти Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії взяли участь у вебінарі «Українська наукометрія сьогодні. Розвиток та майбутнє української науки» (спікер – Павло Коломієць).

На вебінарі розглянуто такі питання:

1. Наукометрія: значення та специфіка терміну.

2. Феномен наукометричних баз даних.

3. Нормативні вимоги України щодо наукових публікацій.

4. Головні наукометричні показники, їх значення.

Тематика наступного вебінару «Основи Scopus та Web of Science. Проблематика самостійної публікації».

Запрошуємо до участі!

 

В рамках підписаного між ТОВ «Наукові Публікації» та Хмельницькою гуманітарно-педагогічною академією меморандуму від 14 грудня 2022 року буде проведено для професорсько-викладацького складу серію безкоштовних вебінарів з наукометрії. Кожен вебінар буде проводитись онлайн за участі спікера у супроводі з презентацією. Також після викладу матеріалу учасники матимуть можливість поставити питання. Протягом декількох днів учасники заходу отримають на свою електронну пошту матеріали вебінару. Тривалість вебінару: 60-90 хвилин. Дата проведення: 27.02, 06.03, 13.03, 20.03, 27.03. Початок о 15.00.

Тематика вебінарів:
  1. Українська наукометрія сьогодні. Розвиток та майбутнє української науки.
  2. Основи Scopus та Web of Science. Проблематика самостійної публікації.
  3. Основні показники діяльності вченого: Індекс Хірша, індекс цитування, модифіковані індекси та інше.
  4. Підбір журналів для власної публікації. Як відрізнити недобросовісні журнали, журнали – клони та журнали – хижаки?
  5. Міжнародна кооперація та публікації в співавторстві. Способи підвищення наукометричних показників, соціальні мережі та застосунки.

Форма реєстрації на вебінари:

https://forms.gle/d7Fu66PYHeFyEifm8

 

Elsevier (Scopus)

Вебінари від Elsevier англійською мовою проводять Customer Success Manager Elsevier Паула Мілєвська:

19 вересня
Тема: Згадуючи олімпіаду: здобутки наукові та спортивні
Тези: На вебінарі поговоримо про чемпіонів в спорті та науці, що спільного та відмінного. Визначимо наукових чемпіонів в певній галузі, проведемо наукометричні аналізи тем, установ, науковців, визначмо лідерів, та як обрати кращу стратегію розвитку науки за допомогою Web of Science та InCites
10:15–11:15
 
Research Smarter
26 вересня
Тема: Демонстрація  ваших здобутків за допомогою профілів дослідників у Web of Science 
Тези: Наукова спільнота зростає та ускладняється, дослідникам, бібліотекарам, керівникам університетів, спонсорам і видавцям потрібні інструменти, які допоможуть їм виділитися та знайти правильних партнерів. 
Профілі дослідників у Web of Science допомагають всебічно показати здобутки науковця, включаючи публікації, наукометричні показники, рецензії, та редакторську роботу, в одному профілі.
Приєднуйтеся до цієї сесії, щоб дізнатися більше про: 
- Авторів, їхні ідентифікатори та їхні профілі дослідників у Web of Science 
- Як створюються та верифікуються профілі дослідників 
Завдяки більшій видимості внеску дослідників, співробітники та партнери можуть швидше знаходити один одного, а керівники можуть покращити оцінку та аналіз досліджень.
 
31 жовтня
Тема:  Підтримка відкритих дослідницьких ініціатив перевіреними процесами, даними та інструментами.
Тези: Перехід до відкритих досліджень є ключовою тенденцією. Академічній спільноті потрібен доступ до надійних досліджень незалежно від моделі публікації. Науковці хочуть мати можливість прочитати повний текст статті в один клік, отримувати доступ до первинних даних. знати, що фінансування можна відстежувати та прозоро. Приєднуйтесь до цієї сесії, щоб дізнатися, як у Clarivate підтримують цілі відкритих досліджень, поєднуючи  ресурси і зробити процес наукових досліджень швидшим, надійнішим і прозорішим.

9 квітня 2024 р., вівторок, час проведення 11:00

Тема: Як знайти відповідну літературу в Scopus

Реєстрація

10 квітня 2024 р., середа, час проведення 12:00

Тема: Reaxys Monthly – навчання та «відкритий офіс»

Реєстрація

18 квітня, понеділок, час проведення 11:00

Тема: Стан академічних рейтингів: зміни і тренди

Реєстрація

Записані вебінари українською від  Elsevier тут

 

Web  of Science

Щочетверга о 12:15 стаціонарна ЗУМ зустріч запитай про Web  of Science з стабільними параметрами входу

Join Zoom Meeting

https://us02web.zoom.us/j/83607483154?pwd=YndnNFhldlk1NTV2aEJQWHVweERaZz09

Meeting ID: 836 0748 3154

Passcode: 244399

У 2024 році компанія Clarivate продовжує проводити вебінари для українських вчених з питань використання платформи Web of Science. Як і в попередніх роках, участь є безоплатною, а після завершення навчання передбачено отримання сертифікату учасника за умови присутності більше 90 % основного часу вебінару.

Детальна інформація про заплановані вебінари на січень, лютий 2024 року та реєстрацію на них у додатку та за посиланням: https://clarivate.libguides.com/europe/ukraine

Записані вебінари українською від Clarivate тут

 

Clarivate Essential

16 січня 
Тема: Персональний кабінет, профіль науковця та профіль установи у Web of Science Core Collection

Тези: Часто у користувачів або адміністраторів установи є не точне розуміння функцій і можливостей персонального кабінету та авторського профілю науковця та взаємозв’язок з профілем установи. На вебінарі повторимо як зареєструвати, налаштувати, наповнити та відкоригувати ці профілі, що (не)може бути в них представлено, як і для чого використовуються. Обговоримо запитання з реєстраційних анкет. 
10:15–11:15
Реєстраціяhttps://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_JR3Spld-Tbqx6R_v-TcbgQ
 
23 січня
Тема: Підбір видання для публікації та оформлення роботи за форматом обраного журналу

Тези: На вебінарі розглянемо декілька шляхів підбору кращого видання для публікаціх ваших здобутків, розберемо метрики журналів, визначимося з платою за публікацією та чи можна її уникнути і яким чином мінімізувати час на оформлення рукопису за форматом певного видання. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет
10:15–11:15
Реєстраціяhttps://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_d-YxcU2XTMieZsi2HXN0ZA
 
Research Smarter
30 січня
Тема:  Розширте свої відкриття з даними у Web of Science  Core Collection  щодо суспільних, гуманітарних наук і мистецтва 

Тези: Web of Science Core Collection — це багата колекція індексів цитувань, що представляють зв’язки цитувань між науковими дослідницькими статтями, які можна знайти в найбільш глобально значущих журналах, книгах і роботах у природничих, суспільних, гуманітарниз наук та мистецтва.
Приєднайтеся до цього вебінару, щоб дізнатися, як обираються джерела з суспільних та гуманітарних наук і мистецтва, як їх можна знайти, проаналізувати та використати можливості навігації за посиланнями, щоб розширити свої бібліографічні знахідки.
10:15–11:15
Реєстраціяhttps://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_TfMt-8eWTCKm7Ef1fWqrOw

 

14 листопада, четвер, час проведення 10:15–11:15 

Тема: Дисертація: від планування до використання.

Дисертація – особливий вид наукової роботи. Плануванння, виконання, захист та використання дисертації. Використання ресурсів компанії Clarivate: Web of Science, Core Collection, ProQuest™ Dissertations & Theses Citation Index, EndNote, EndNote Click, Pivot-RP, MJL, JCR у роботі з дисертацією.

Реєстрація: http://surl.li/czmyer  

 

Research Smarter

28 листопада четвер, час проведення 10:15–11:15 

Тема: Границі чи обмеження Web of Science Core Collection. Чому це має значення?

Вебінар присвячений бібліометричному аналізу — цілісності та обсягу даних. Університети та науково-дослідні установи все більше залежать від бібліометричних показників під час оцінювання, прийняття рішень про фінансування, тощо, але недосконалі дані чи неякісно визначені аналітичні межі можуть призвести до викривлених результатів і хибних стратегій. Як за допомогою ресурсів Web of Science Core Collection створити точні та структуровані дані, які зможуть забезпечити ефективність досліджень, розуміння моделей співпраці та впливу.

Реєстрація: http://surl.li/brnrsr

10 жовтня, четвер, час проведення 10:15–11:15
Тема: Базовий пошук та аналіз наукової літератури у Web of Science. (підготовка до сертифікації)
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_y0Rgbo6XRGOsTviyJ3NHEQ
 
17 жовтня, четвер, час проведення 10:15–11:15
Тема: Розширений пошук у Web of Science та додаткові колекції. (підготовка до сертифікації)
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_u8AnjzkgRuarKDPORHFtOA
 
24 жовтня, четвер, час проведення 10:15–11:15
Тема: Консультація до сертифікації (сертифікат не передбачено). Алгоритм тестового завдання. Відповіді на запитання.
Реєстрація:
https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_WLH238fdQmucNHqtffse1A
 
Протягом чотирьох днів (22-25 жовтня включно) пройде онлайн-тестування за програмою сертифікації по Web of Science.
Всі учасники зможуть пройти онлайн-тестування у зручний для них час.
За умови отримання достатньої кількості балів претендент отримає підтвердження вправного користувача Web of Science.
Досвідчені користувачі зможуть пройти її екстерном (участь у заходах 10, 17, 24 жовтня необов’язкова).
 
Вебінари від Clarivate

3 жовтня, четвер, час проведення 10:15–11:15
Тема: Публікація наукової статті
Реєстрація:
https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_u-cl6d58R8qIa7rfUiQVeQ
 
Research Smarter
31 жовтня, четвер, час проведення 10:15–11:15
Тема: Підтримка відкритих дослідницьких ініціатив перевіреними процесами, даними та інструментами.
Реєстрація:
https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_XKs_s-cMT4SN4Dwd4QEJaw

 

4 квітня 2024 р., четвер, час проведення 10:15–11:15

Тема: Розширені можливості платформи Web of Science

Реєстрація

Research Smarter 

25 квітня 2024 р. четвер, час проведення 10:15–11:15

*дата та час проведення може бути змінена, уточнюйте на https://clarivate.libguides.com/europe/ukraine; зареєстрованим учасникам буде надіслане повідомлення про уточнену дату та час проведення

Тема:  Рішення Clarivate для розробки вашої рейтингової стратегії

Реєстрація

 

18 січня 2024

Час 10:15–11:15

Тема: Персональний кабінет у Web of Science

  • обговорення реєстрації та використання персонального кабінету у Web of Science;
  • налаштування, коригування і робота з авторським профілем, історії пошуку, налаштування повідомлень;
  • відповіді на запитання з реєстраційних анкет.

Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_0yJ-iSyUQ_6r0k5BkGxhCQ

 

25 січня 2024 

Час: 10:15–11:15

Тема: Найвпливовіші нові спеціалізації та напрямки досліджень у 2023 році

  • глобальні дослідницькі тенденції 2023 року, які допоможуть вам у стратегічному плануванні, інвестуванні та прийнятті рішень;
  • нові спеціалізовані галузі науки.
    Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_Q_yl45bDSPu9rnyYYHnr5w

 

1 лютого 2024

Час: 10:15–11:15

Тема: Базові можливості Web of Science для наукової діяльності

  • як знайти та проаналізувати публікації за своєю темою;
  • як отримувати повідомлення про нові статті;
  • як визначити основні видання, у які варто подавати статті;
  • як знайти установи та науковців, які зробили вагомий вклад у вирішення цікавої вам теми.

Реєстрація: https://us02web.zoom.us/.../reg.../WN_VUCLqonERcGzxf8RttHjRg

 

8 лютого 2024

Час: 10:15–11:15

Тема: Світ журналів: хороші, погані та хижацькі

  • критерії якості наукового журналу;
  • основні атрибути та метрики: ISSN, DOI, ORCID, імпакт-фактор, JCI, квартиль та інші;
  • як знайти та проаналізувати видання за допомогою Web of Science, MJL, JCR та не потрапити до різних типів хижацьких видань.

Реєстрація: https://us02web.zoom.us/.../reg.../WN_yfp-CZPBQuau8efzvfphhw

 

15 лютого 2024

Час: 10:15–11:15

Тема: Відкритий доступ

  • що нового в царині відкритої науки і відкритого доступу;
  • аналіз відкритих публікацій українських науковців за допомогою Web of Science та InCites;
  • нові індекси препринтів та дисертацій;
  • як знайти видання відкритого доступу і ті, які з безкоштовними публікаціями

Реєстрація: https://us02web.zoom.us/.../reg.../WN_V3wiRv_ITAOtclQ-lMqDWQ

 

22 лютого 2024

Час: 10:15–11:15

Тема: Оцінка міжнародної співпраці

  • можливості проведення наукових досліджень на більш якісному рівні;
  • як покращити презентації наукових здобутків та отримати додаткове фінансування;
  • як визначити наявні та потенційні співпраці, оцінити їхню ефективність за допомогою Web of Science, Core Collection та InCites;
  • аналіз співпраці України в цілому і окремої установи;
  • відповіді на питання з реєстраційних анкет.

Реєстрація: https://us02web.zoom.us/.../reg.../WN_yAShWvAqTC-_LzUt3GYXQA

 

29 лютого 2024

Час: 10:15–11:15

Тема: Підтримка доброчесності досліджень за допомогою надійних інструментів та даних

  • основні заходи для забезпечення валідності точності та загальної достовірності наукових результатів;
  • які кроки в Web of Science зробила Clarivate для підвищення суспільної довіри до наукових досліджень

Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_93p571xARxq_VUZgkfiihA

 

12 січня  2023 р.

Тема: Профіль установи у Web of Science: створення, корегування, функції, можливості.

Тези: Профіль установи - це поєднана колекція назв які зустрічаються в публікаціях співробітників установи що проіндексовані у Web of Science Core Collection. Як створити, відкорегувати, внести зміни, хто відповідає за коректність даних Які можливості є у профіля для аналізу публікаційної діяльності установи та формування стратегії розвитку установи та науковця. Як працювати з профілями установи у Web of Science та InCites. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.

Реєстрація   перейдіть за посиланням, натисніть на слово Register та заповніть анкету:

16:15-17:15 https://shorturl.at/esWX8

 

26 січня  2023 р.

Тема: Research Smarter Про фінансування наукових досліджень

Тези: Стратегічні плани науково-дослідних установ та фінансових установ є центральним елементом планування та визначення майбутнього напрямку, тому відстеження фінансування та впливу досліджень є надзвичайно важливим.

Приєднуйтесь до нас, щоб дізнатися більше про аналіз фінансування досліджень, в тому числі про те, як визначити історичні тенденції та узгодити результати з вашим стратегічним планом. Ми також розкриємо ландшафт фінансування у вашій спеціальності, хто фінансує лідерів у вашій галузі та багато іншого.

Реєстрація   перейдіть за посиланням, натисніть на слово Register та заповніть анкету:

10:15-11:15  https://shorturl.at/vwJQX

 

9 лютого 2023 р.

ТемаВідкритий доступ в Україні та світі

Тези: Традиційний вебінар на честь річниці оголошення Будапештської ініціативи відкритого доступу. Що таке відкритий доступ, відкрита наука. Можливості, виклики науковцям установам, державі. Хто і як і скільки платить за публікацію, як друкуватися безкоштовно. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.

Реєстрація   перейдіть за посиланням, натисніть на слово Register та заповніть анкету:

16:15-17:15 https://shorturl.at/hnpIS

 

9 березня 2023 р.

Тема: Публікаційний процес в деталях

Тези: Оприлюднення результатів дослідження є важливим етапом кожного дослідження. Де і як буде опубліковані ваші данні матиме вплив на подальшу кар’єру, отримання визнання колег, можливість встановлення ефективних партнерств, отримання грантового фінансування. На вебінарі чому і як обрати видання що індексуються у Web of Science, як зберегти цей список, які бізнес-моделі видань і як опублікуватися безкоштовно, рецензування і його види, оформлення публікацій за форматом видання. Відповіді на питання з реєстраційних анкет

16:15-17:15 https://shorturl.at/cklRX

 

6 жовтня 2022

Тема: Основи наукометрії. Серія Clarivate науковцям 2022

Тези: Історичний екскурс, термінологія, данні, показники та їхнє коректне і некоректне застосування. Розберемо як розраховуються і що впливає на імпакт-фактор і його варіації, Journal Citation Indicator, квартиль,  h-індекс, CNCI,  beamplots, та чим вони корисні науковцю у щоденній практиці. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет

Реєстрація  оберіть зручний час, перейдіть за посиланням, натисніть на слово Register та заповніть анкету:

10:15–11:15   https://bit.ly/3SGJMuj

16:15–17:15  https://bit.ly/3eZeSM2

 

13 жовтня 2022

Тема: Автори та цитування

Тези: Які показники, абсолютні та нормалізовані метрики використовують для оцінки впливу науковця. Що таке високоцитовані роботи та високоцитовані науковці. Як визначаються Citation Laureates™, яким чином вони пов’язані з Нобелівською премією. І практичний блок як працювати з профілем автора у Web of Science. Куди зник Publons? Як поєднати кілька колекцій документів одного автора. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет

Реєстрація  оберіть зручний час, перейдіть за посиланням, натисніть на слово Register та заповніть анкету:

10:15–11:15  https://bit.ly/3LW4KDe

16:15–17:15  https://bit.ly/3dXCRy7

 

Серія Research Smarter

27 жовтня 2022

Тема: Research Smarter: Збільшення вашого наукового внеску у досягнення Цілей сталого розвитку ООН (UN Sustainable Development Goals)

Тези: Науково-дослідні установи світу зробили Цілі сталого розвитку ООН невід'ємною частиною своїх місій. Для просування досліджень, спрямованих на вирішення глобальних проблем вам потрібні надійні базові орієнтири. Використовуючи правильні дані та інструменти, ви можете покращити свої дослідження, орієнтуючи їх на досягнення цілей сталого розвитку. На цьому вебінарі ви дізнаєтесь, як Web of Science та InCites інструменти Clarivate допоможуть: • дослідити причини сьогоднішніх наукових проривів • знаходити основу для подальших відкриттів у різних дисциплінах • швидко оцінити поточне дослідне середовище

Реєстрація  перейдіть за посиланням, натисніть на слово Register та заповніть анкету:

10:15–11:15  https://bit.ly/3LT8kOE

 

9 червня 2022

Як обрати видання для публікації та не помилитися з вибором

Що дає науковцю публікація в міжнародному виданні? Як обрати видання для публікації? Скільки коштує? Де опублікуватися безкоштовно? В яких журналах більше статей за моєю темою за останні роки? Як зберегти перелік таких видань? Що таке високоцитована робота? Чи є обмеження за кількістю авторів, установ, посилань в переліку літератури? Як швидко статтю прорецензують і надрукують? Структура статті, правила оформлення. Як швидко і без помилок оформити публікацію за форматом видання Що можна/не можна робити зі статтею після публікації? Перевірка індексації видання у Web of Science Core Collection. Відповіді на ваші запитання.
Реєстрація: оберіть зручний час, перейдіть за посиланням, натисніть на слово Register, заповніть анкету
10:15–11:15: https://bit.ly/3GePbEa
16:15–17:15: https://bit.ly/3n5brYB

 

14 червня 2022

Clarivate для науковців
Мета вебінару нагадати/познайомити, навчити ефективно працювати з головними ресурсами Clarivate для наукової діяльності. Зокрема з базою даних Web of Science Core Collection для пошуку, аналізу наукової літератури, підбору видань, партнерств, грантів. Journal Citation Reports для коректної оцінці, порівняння видань. EndNote - оформлення власних публікацій за форматами обраного видання, EndNote Click пошук повних текстів, Publons презентації досягнень науковця. Розраховано на початківців та тих хто бажає ознайомитися з останніми оновленнями ресурсів. Відповіді на ваші запитання.
Реєстрація: оберіть зручний час, перейдіть за посиланням, натисніть на слово Register, заповніть анкету
10:15–11:15: https://bit.ly/3PvJPIG
16:15–17:15: https://bit.ly/3MHd2Pa
 
28 червня 2022
Research Smarter: Світ цитувань
Цитування та його види. Чому ми цитуємо документи? Структура Web of Science, звідки та які там цитування, як їх оцінити та використати. Чемпіони цитувань та сплячі красуні.Звіт по цитуванню та пов'язані записи. Про що говорять абсолютні та нормалізовані показники, які використовували цитування: імпакт-фактор, CNCI, JCI, індекс Хірша тощо. Як ці метрика використовується для оцінки організацій, тем і науковців. Як збільшити цитування та h-індекс? Чому не підраховано всі цитати? Профіль автора, хто та де цитує ваші публікації (географія цитування). Пошук в пристатейній бібліографії. Як знайти цитування робіт/журналів, якщо вони не проіндексовані у Web of Science? Відповіді на ваші запитання.
Реєстрація: (київський час; натисніть на Register та заповніть анкету)
10:15–11:15: https://bit.ly/39E8WIV
 
30 червня 2022
Research Smarter: Новий Journal Citation Reports
Що чекає нас в новому Journal Citation Reports? Приєднуйтесь до нашого вебінару, щоб дізнатися як проаналізувати впливовість журналу, досліджуючи значну кількість показників цитування, в тч імпакт-фактор журналу, і його варіації, JCI квартиль та інші. І як приймати зважені рішення де публікуватися, незалежно від того, надсилаєте ви свій перший рукопис чи чергова видатна публікація.
Реєстрація: (київський час; натисніть на Register та заповніть анкету)
10:15–11:15: https://bit.ly/3PD4o60
 
7 квітня 2022
Хижацьки видання: розпізнати та уникнути
Публікація в хижацьких виданнях це втрата результатів, часу, грошей і найголовніше репутації. Протягом вебінару розглянемо основні типи хижацьких видань, на що варто звернути увагу при доборі видання, як перевірити індексацію видання у, наприклад, Web of Science Core Collection. Відповіді на запитання, поставлені під час реєстрації
Реєстрація
10:15–11:15 https://bit.ly/3KTamwt
16:15–17:15 https://bit.ly/33cT5Op
 
12 квітня 2022
EndNote: оформлення бібліографії статті за форматом журналу
Які формати оформлення списків літератури є? Яким форматом оформити список літератури у вибраному виданні? Де його знайти? Що таке референс-менеджери? Як настроїти роботу EndNote? Як створити та наповнювати колекцію? Чи можна додати інформацію про статтю? Використання Cite While You Write™. Відповіді на ваші питання.
10:15–11:15 https://bit.ly/3qdj2Gb
16:15–17:15 https://bit.ly/3wkoN8P
 
14 квітня 2022
Авторські профілі науковця
Складнощі при пошуку робіт певного автора. Показники що застосовуються для оцінки наукового доробку автора зокрема у Web of Science Core Collection (кількість статей, цитувань, h-index (індекс Гірша), beamplot. Підготовка звітів про публікаційну діяльність для науковця, відділу, установи. Порівняння функції і можливості авторських ідентифікаторів. Створення наповнення, застосування Publons|ResearcherID, ORCID, ResearchGate, Google Scholar. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.
10:15–11:15 https://bit.ly/36fp95Q
 
26 квітня 2022
Research Smarter: Рішення Clarivate для позиціонування ВНЗ у GRAS рейтингу
Нова класифікація для Global Ranking of Academic Subjects (GRAS) під назвою Shanghai GRAS тепер доступна в InCites Benchmarking & Analytics. Ця нова класифікація заснована на відображенні категорій Web of Science для 54 навчальних предметів відповідно до методології GRAS. Приєднуйтесь до сесії, щоб дізнатися більше про те, як рішення, дані та послуги Clarivate можна використовувати для підтримки вашої стратегії підвищення рейтингу університетів.
10:15–11:15 https://bit.ly/3IsKLJ1
 
28 квітня 2022
Research Smarter: Як використовувати ресурси Clarivate для формування бібліотечних колекцій
Управління бібліотечними фондами є постійним але мінливим процесом. Приєднуйтесь до цього вебінару, щоб бути в курсі новин і дізнаватися, як інструменти Web of Science, в тому числі Master Journal List, Journal Citation Reports і InCites, можуть допомогти вам керувати своїми колекціями та визначати найефективніші журнали для вашої установи.
10:15–11:15 https://bit.ly/3InqlkE

 

10 березня 2002.
Цитування та їхній аналіз. Серія Clarivate науковцям 2022

Цитування публікації демонструє увагу науковців до певної роботи. Аналіз цитувань дозволяє прогнозувати напрямки розвитку науки, проводити порівняльний аналіз ефективності роботи науковця, установ, країн. Цитування є основою для розрахунків низки наукометричних показників. Але часто стикаємося з некоректними застосування метрик, що призводить до недовіри до наукометрії. На вебінарі розберемо все що пов’язано з цитуванням і тих документів які індексуються на платформі і також тих які не проіндексовані але згадуються в пристатейному переліку літератури. Як знайти цитування своїх робіт які не проіндексовані в Web of Science Core Collection, ким вони зроблені, як використати ці дані в науковій роботі. Також відповіді на запитання з реєстраційних анкет
Реєстрація: (київський час; оберіть зручний час натисніть на Register та заповніть анкету)
- 10:15–11:15: https://bit.ly/3JIObsr
- 16:15–17:15: https://bit.ly/31yYJtJ

15 березня 2022.
Практикум: Web of Science Core Collection базовий та розширений пошуки

Web of Science Core Collection містить дані з більше ніж 21 800 журналів, також матеріали кращих конференцій та монографій. Аналіз якісної літератури дозволяє обирати кращі напрямки, методики, партнерства для більш успішної роботи та уникати помилок, які описані в наукових джерелах. Протягом онлайн демонстрації розглянемо алгоритми пошуку у Web of Science Core Collection, символи скорочення заміни, застосування операторів пошуку, синтаксис пошукових запитів, найчастіші помилки користувачів. Уточнення, аналіз та збереження отриманих даних. Використання у подальшій науковій роботі та звітності. Особливості використання розширеного пошуку: комбінування пошукових запитів, збереження та аналіз Також відповіді на запитання з реєстраційних анкет
Реєстрація: (київський час; оберіть зручний час натисніть на Register та заповніть анкету)
- 10:15–11:15: https://bit.ly/33BzlVc
- 16:15–17:15: https://bit.ly/3oZOabI

22 березня 2022.
Research Smarter: Прикладна наукометрія

Наукометрія та бібліометрія - терміни як впевнено увійшли в життя науковців і викликають діаметрально протилежні емоції від захоплення і ідеалізації до стійкого несприйняття. На вебінарі шукатимемо істину. Розберемо мету і задачі наукометрії, які дані, використовуються, з яких джерел, критерії їхньої якості. Розберемо як розраховуються та для чого (не)можна використовувати: імпакт-фактор і його варіації, Journal Citation Indicator, квартиль, h-індекс, CNCI, beamplots. Розберемо приклади коректного та некоректного застосування, причини і наслідки. Обговоримо як використовувати дані для побудови дорожньої карти наукової діяльності вченого, установи, країни. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет

Реєстрація: (київський час; оберіть зручний час натисніть на Register та заповніть анкету)
- 10:15–11:15: https://bit.ly/3LNbpiC

24 березня 2022.
Research Smarter: Зважена оцінка видань

Зростання кількості наукових результатів, зміни в публікаційному ландшафті, спричинені рухом відкритого доступу, вимоги до публікацій та активність хижацьких видань спонукають авторів, бути уважними при підборі видання для публікації. На вебінарі розглянемо як відбираються видання до Web of Science Core Collection, з яких галузей знань, які критерії якості видання, які додаткові показники та метрики видання доступні в Journal Citation Reports. Як знайти краще видання для публікації або перевірити чи дійсно запропоноване видання індексується в Core Collection

Реєстрація: (київський час; оберіть зручний час натисніть на Register та заповніть анкету)
- 10:15–11:15: https://bit.ly/3IjHJI9

 

13 січня 2022, 16:15–17:15 (київський час)
Тема: Аналіз грантової підтримки та ефективності співпраці в Web of Science та InCites
Тези: Наукові дослідження часто вимагають значних коштів. Грантова підтримка та співпраця з знаними лабораторіями світу буде на часі та дозволить і виконувати дослідження на більш високому рівні і швидше отримувати результати. На вебінарі з’ясуємо як знайти і проаналізувати здобутки інших установ, визначити лідерів та знайти їхні контакти. Проаналізувати співпраці своєї організації, з якими установами і чому вони більш ефективні. Визначити фонди, що фінансували аналогічні дослідження, які теми підтримувалися певною грантовою агенцією, у кого зі співвітчизників були такі гранти та, як завжди, відповіді на запитання з реєстраційних анкет.
Реєстрація: https://bit.ly/3pHtRQZ

В січні під час вебінару буде оголошено вікторину, серед учасників, що правильно дадуть відповіді на питання Random визначить володаря сувенірів. Удачі! Не забувайте запросити друзів – разом веселіше шукати правильні відповіді.

Реєстрація на всі вебінари серії «Clarivate – науковцям 2022 або місце зустрічі змінити не можна» - відкрито, а теми буде оголошено за два тижня до вебінару, та надсилатимуться в автоматичних листах нагадуваннях за добу і годину до початку вебінару. Реєструйтеся і до зустрічі.

Записи вебінарів українською на ютьюб каналі https://www.youtube.com/channel/UCSMJ679M7c78lYA5eu41jYg

Сайт компанії: clarivate.com

Iнформація українською: clarivate.ua

Розклад вебінарів мовами Євросоюзу: https://clarivate.com/webofsciencegroup/training/

Корисні посилання

Останні цього року вебінари українською з 1 грудня. 

Реєстрацію відкрито. Необхідно перейти за посиланням та натиснути на Register і заповнити анкету. Трансляція проходитиме в Webex підключення можливо лише з комп'ютерів з операційною системою вище ХР та оновленими версіями браузерів. Передбачено сертифікат учасника за кожну тему окремо, тим хто прослухає більше 90 % вебінару

1 грудня 16:15–17:15
Робота у новій Web of Science Core Collection
З нового року Web of Science змінює інтерфейс. Зміни не лише в дизайні але і у функціональності. Оглядовий вебінар по роботі з оновлений інтерфейсом Web of Science Core Collection. Базовий, розширений пошук, аналіз, уточнення та збереження результатів. Що за моєю темою друкують, в яких виданнях, які установи, які грантодавці фінансували ці дослідження. Відповіді на ваші запитання.

Реєстрація bit.ly/2H2gQxJ

3 грудня 16:15–17:15

Journal Citation Reports

За даними Web of Science Core Collection для видань, що індексуються у Science Citation Index Expanded Social Science Citation Index розраховується імпакт-фактор – показник впливовості видання. Як розраховується даний показник, які є варіації, що таке кваотить для чого (не) варто застосовувати.  Journal Citation Reports - колекція видань з імпакт-фактором. Як знайти видання своєї предметної галузі, яка інформація доступна для всебічної оцінки жураналу, як зберегти список обраних видань, де опублікувати безкоштовно. Як перевірити який імпакт-фактор у видання, та чи індексується він у   Web of Science Core Collection. Відповіді на ваші запитання.

7 грудня 16:15–17:15

Світ наукових видань

В світі нараховується більше 100 тисяч наукових видань. На що звертати увагу автору при виборі видання для публікації? Яка вартість публікації? Як і де знайти можливість опублікуватися безкоштовно. Про що говорять ISSN та doi. Що таке хижацькі видання, які види існують? Як їх розпізнати? Чим загрожує публікація в хижацькому виданні. Як перевірити індексацію видання у Web of Science Core Collection. Відповіді на ваші запитання.

8 грудня 16:15–17:15

Новий інтерфейс Web of Science

З 2021 року Web of Science буде у новому інтерфейсі та з новою функціональністю. Не змінним є 16 баз даних на платформі та аналіз якісної літератури.  Як працювати з різними базами Medline, Derwent Innovation, RSCI, Web of Science Core Collection пошуки: базовий, розширений, за автором і у пристатейній бібліографії. Пошук та всебічний аналіз наукової літератури. Он-лайн демонстрація головного функціоналу платформи для впевнених користувачів та початківців.  Відповіді на ваші запитання.

 

7 вересня 2021

13:00-14:30 у  Державній Науково-технічній бібліотеці України (Антоновича 180 м Київ) відбудеться семінар*.

Тема: Результативність та звітність за даними Web of Science.

Тези:  На атестації, звітах відділу чи установи, спробі поїхати на стажування чи роботу або при подачі грантової заявки рано чи пізно кожний науковець має потребу надати певні наукометричні показники власних здобутків. Некоректність поданих даних, не залежно від того помилка трапилася випадково чи свідомо, приводить не лише до некоректних даних але часто до репутаційних втрат та часто дискваліфікації учасників. Протягом семінару в ДНТБ з трансляцією на ютьюб уточнимо як дізнатися індекс Гірша науковця за Web of Science; визначити кількість статей науковця, лабораторії, чи установи у періодичних виданнях, що індексуються Web of Science за умови наявності та відсутності профілів ResearcherID або ORCID за певний період, сформувати список наукових видань, в яких дослідники підрозділу публікувалися найчастіше за звітний період та яку кількість рецензій за даними Publons має науковець і яким чином ці дані потрапляють до бази.

*Зважаючи на норми проведення заходів учасникам які планують взяти участь очно необхідно зареєструватися за посиланням

Подія транслюватиметься на ютьюб https://youtu.be/PU3vOSC3Nys

Сертифікат не передбачено.

7 вересня 2021

Тема: Нові дані, метрики та інтерфейс у Journal Citation Reports

Тези: 30 червня 2021 оновився Journal Citation Reports: аналітичний інструмент на основі даних Web of Science Core Collection в якому можна детально проаналізувати видання для яких розраховується імпакт фактор Journal Impact Factor (JIF). На повторі липневого вебінару розглянемо новий інтерфейс програми, основні показники, які можна визначити для видання, чому не розраховується імпакт фактор для суто гуманітарних видань, що показує нова метрика Journal Citation Indicator (JCI), яку інформацію можемо отримати, як її зберегти. Як застосувати інструмент для підбору та оцінки видання для публікації власних результатів та для формування стратегії розвитку видання. І звісно про вартість публікації та де друкуватися безкоштовно. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.

Реєстрація:

10:15–11:15  https://bit.ly/3iEPMod

16:15–17:15 https://bit.ly/2VKJQkP

8 вересня 2021

Тема: Швидке і коректне оформлення публікації з EndNote

Тези: Структура статті. Формати пристатейної бібліографії. Зразки оформлення публікації. Можливості і функції референс-менеджера EndNote. Покрокова інструкція для початківців. Створення аккаунту, наповнення бібліотеки через імпорт записів з Web of Science, сайтів журналів, онлайн бібліотек, Google Scholar, додавання записів вручну. бібліотеки, створення та впорядкування каталогу, спільний доступ до даних, використання у науковій роботі та освітньому процесі. Оформлення та переоформлення статті за форматом обраного видання за допомогою Cite While You Write™. Корегування тексту, додавання/видалення посилань, версія рукопису для подання до видання. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.

Реєстрація:

10:15–11:15 https://bit.ly/3iETkXO

16:15–17:15 https://bit.ly/3lSfHeh

9 вересня 2021

Тема: Нові та старі можливості Web of Science Core Collection

Тези: Часто у школі перший твір вересня був «Як я провів літо». За аналогією перший вебінар нового навчального року буде про класичні і нові, зокрема ті що з’явилися літом функції Web of Science Core Collection. Які можливості у даної бази для науковця, викладача та адміністратора? Де знайти ключову літературу за своєю темою? Де знайти партнера або рецензента? Які установи та науковці є лідерами за даним напрямом? Як з ними зв’язатися? Які теми виносити на семінарські заняття та колоквіуми? Які теми курсових можуть бути? З чого починати роботу над курсовими роботами? Які видання спеціалізуються на даній темі? Які установи фінансували такі дослідження? Як знайти відповіді на ці питання за допомогою базового пошуку з використанням операторів пошуку та символів скорочення. Як виділити найцитованіші роботи останніх років? Як зберегти та поділитися з колегами найцікавішими даними? Як проаналізувати вибірку документів? Чи варто боятися індексу Гірша і про що говорить цитованість публікації. Окремо про нові функції, що з’явилися останнім часом. А також відповіді на питання з ваших реєстраційних анкет

Реєстрація:

10:15–11:15 https://bit.ly/3iEoU7R

16:15–17:15 https://bit.ly/3jNua8z

 

Вебінари від Clarivate

Всі заходи безкоштовні, проходять у двох повторах, у Webex, необхідна попередня реєстрація. Обирайте зручний час, переходьте за вказаними посиланнями та натиснувши на слово Register заповніть реєстраційну форму. Передбачено сертифікат учасника, тих хто відвідаю більше 90 % основного часу вебінару.

Також зверніть увагу на спільний вебінар Clarivate та  «Антиплагиат» Publish not perish, или как не погибнуть при публикации 4 березня 9:00–11:00. Дві теми, два лектора, дві години, один сертифікат.

1. Система "Антиплагиат" в помощь автору научных публикаций 

  • Что такое «Антиплагиат» и как он работает
  • Заимствования в публикации: правомерные и нет
  • Как повысить оригинальность текста и надо ли
  • Допустимо ли самоцитирование в научной статье
  • Ответы на ваши вопросы

Лектор: Ольга Беленькая. Руководитель учебно-методического центра компании «Антиплагиат»

2. Ресурсы Clarivate для авторов

  • Поиск, анализ, использование литературы по теме исследования в Web of Science Core Collection
  • Подбор и оценка журнала для публикации. JCR и MJL
  • Вызовы открытого доступа. Как опубликоваться бесплатно.
  • Быстрое (пере)оформление публикации по формату издания без ошибок. EndNote
  • Авторские идентификаторы – ResearcherID и ORCID
  • Ответы на ваши вопросы

Лектор: Тихонкова Ирина, к.б.н., Информационно-аналитические ресурсы и обучение. Clarivate

Реєстрація за посиланням https://bit.ly/2NxxJn6

 

9 березня 2021

Тема: Можливості ресурсів Clarivate для успішної грантової заявки

Тези: Джерела Інформації про грантову підтримку у Web of Science Core Collection. Пошук і аналіз літератури, видань, майбутніх партнерів, джерел фінансування, оцінка власних шансів за допомогою бази. Аналіз ефективності співпраці за допомогою аналітичної системи InCites. Процедури та особливості оцінювання грантових заявок і на що варто звернути увагу при написанні проекту.
Реєстрація:
16:15–17:15  https://bit.ly/3jFSoB8
 
10 березня 2021
Тема: Хижацькі видання: розпізнати і не припуститися помилки
Тези: Важливим етапом наукової діяльності є оприлюднення отриманих даних. З появою електронних видань, відкритого доступу, створення видання технічні аспекти не є досить складними. В деяких країнах формалізуються вимоги до видань в яких мають бути оприлюднені результати що виносяться на захист або отримання наукових звань. Мета цього - краще представлення світовій науковій спільності здобутків наших науковців. Проте часто через довірливість або відсутність досвіду, науковці як молоді так і поважного наукового віку стають жертвою хижацьких видань, які з’явилися у відповідь та вимоги ринку, не є майданчиками для обміну досвідом, а часто є або піратськими копіями знаних видань, або намагаються під них мімікрувати. Публікація в хижацьких виданнях це втрата результатів, часу, грошей і найголовніше репутації. Протягом вебінару обговоримо основні типи хижацьких видань, на що варто звернути увагу при доборі видання, як перевірити індексацію видання у наприклад Web of Science Core Collection 
Реєстрація:
 
11 березня 2021
Тема: Оцінка здобутків і співпраці установ за даними  Web of Science Core Collection  та InCites
Тези: Складнощі та шляхи подолання пошуку і аналізу публікацій установи. Критерії ефективності співпраці. Визначення лідерів та розробка стратегії розвитку. Створення та підтримання в актуальному стані профілю установи. Пошук партнерів для виконання проектів. Відповіді на ваші запитання.
Реєстрація:
16:15–17:15* https://bit.ly/2LDkMa4
* в рамках щомісячних вебінарів кожного другого четверга серії «Clarivate науковцям» або місце зустрічі змінити неможна
 
12 березня 2021
Тема: Journal Citation Reports
Тези: Для видань, що індексуються у Science Citation Index Expanded Social Science Citation Index  за даними Web of Science Core Collection розраховується імпакт-фактор – показник впливовості видання. Формула, які є варіації, що таке квартиль для чого (не) варто застосовувати.  Як перевірити імпакт-фактор та індексацію журналу у  Web of Science Core Collection. Видання відкритого доступу і де можна опублікувати безкоштовно.  Journal Citation Reports – це колекція видань з імпакт-фактором, що дозволяє аналіз видань певної предметної галузі і окремого журналу, порівняння та  збереження списку обраних видань. Відповіді на ваші запитання.
Реєстрація:
 
Сайт компанії https://clarivate.com/
Розклад вебінарів російською мовою https://clarivate.com/ru/webinars/
Ютьюб канал українською  https://www.youtube.com/channel/UCSMJ679M7c78lYA5eu41jYg
Розклад вебінарів українською http://clarivate.ua/
Знайдіть інформацію на Науковій кухні у фейсбуці https://www.facebook.com/WoS.Ukraianin
© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55