Зустріч з ветераном

Нещодавно у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії в приміщені бібліотеки відбулась зустріч присвячена Дню Перемоги, організована студентською радою академії.

На зустріч були запрошені: Мельник Дмитро Лукич – перший секретар Хмельницького обласного комітету ЛКСМУ та Нетяга Юхим Кирилович – полковник у відставці, учасник підпільно-партизанського руху, учасник визволення Проскурова від німецько-фашистських загарбників.

Поспілкуватися з ветераном прийшли студенти ПО-12 та ПО-13 груп.

Дмитро Мельник у своєму виступі коротко зупинився на біографії ветерана. Підкреслив, що героїчною і знаковою фігурою є Юхим Кирилович Нетяга, який розпочав свій партизанський шлях ще підлітком і післявоєнний шлях ветерана був присвячений служінню Вітчизні. Юхим Кирилович закінчив престижний військовий навчальний заклад. Проходив службу у частинах Дальньої авіації, служив під командуванням воєнного діяча, уславленого льотчика-бомбардувальника двічі Героя Радянського Союзу Олександра Молодчого.

Свою розповідь студентам Ю.К. Нетяга розпочав із передвоєнних подій. Детально зупинився  і на перших днях війни, на тому як вперше фашистський чобіт ступив на землю нашої Вітчизни. Розповів студентам Юхим Кирилович і про свій шлях підпільника та партизана. 

Колишній підпільник брав участь у визволені наших громадян із гетто та концтабору, переправляв їх у партизанські загони, був провідником наших частин і приймав участь у визволені Проскурова у березні 1944 р. Пам’ятним для ветерана був той березень. Проводячи наших розвідників у ворожий тил п’ять разів довелося перетинати лінію фронту.

По завершені зустрічі студенти подякували ветерану і подарували квіти.

© 2019 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55