День науки

У Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії викладачі та студенти відзначили День науки, який припадає на 20 травня. Одним із найголовніших заходів стала міжвузівська науково-практична конференція викладачів та студентів «Актуальні проблеми початкової математичної та інформатичної освіти». Формат конференції передбачав спільну роботу та виступи викладачів, які мають значний науковий та педагогічний досвід, і студентів, що лише розпочинають свій професійний шлях. Такий підхід дозволив значно інтенсифікувати процес обміну знаннями та досвідом, зацікавити майбутніх учителів початкової школи як науковими дослідженнями так і проблемами методичного характеру, що є актуальними сьогодні.

Організатором наукової конференції виступила кафедра природничо-математичних дисциплін Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. Така зустріч стала уже традиційною та п’ятнадцятою, ювілейною, за ліком.
На пленарному засіданні з промовою виступила ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, доктор педагогічних наук, професор Шоробура І.М. Вона докладно розповіла про процеси реформування сучасної української освіти, наголосила на необхідності пошуку нових парадигм, впровадженні та розширенні компетентністного підходу.

Завідуюча кафедри природничо-математичних дисциплін, кандидат педагогічних наук, доцент Вишинська Г.В., виступаючи модератором конференції, поступово розкривала компетентністний вимір трансформації та модернізації початкової освіти в Україні, коментувала окремі положення, які висували студенти, активізувала дискусію, ставила проблемні питання, що дало змогу включити присутніх в невимушене обговорення перспектив математичної та інформатичної освіти.

Виступи студентів були присвячені різним проблемам початкової школи. Зокрема, висвітлювалися особливості інформатизації та використання інформаційних технологій, здійснювався контент-аналіз підручників та ретроспективний аналіз математичної освіти, обговорювалося патріотичне виховання, розвиток творчих здібностей, формування культури математичного мислення, розглядалися проблеми наступності навчання, адекватності самооцінки молодших школярів тощо.

Серед студентських виступів варто відзначити доповідь А.Ништи «Використання інформаційно-комунікаційних технологій навчання на уроках математики в початковій школі».

Жваве обговорення відбувалося під час доповіді В.Лисенка «Формування інформативних компетнетностей учнів початкових класів засобами програм підготовки презентацій».

Цікавий погляд на відому технологію був помітний у виступі Е.Супрун «УДО як альтернативна технологія до навчання учнів розв’язування сюжетних математичних задач».

Загалом такий спосіб відзначення Дня науки показав хороші перспективи професійного зростання студентської молоді, сприяв активному спілкуванню досвідчених викладачів та майбутніх учителів початкових класів, а також дозволив залучити студентів до наукової діяльності, популяризувати педагогічну науку.

 

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55