Викладач Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії отримала відзнаку міського управління культури і туризму

У музеї історії міста з 22 грудня по 14 січня працює виставка художньої витинанки. Серед знаних майстринь цього виду народного декоративного мистецтва, які експонують свої роботи, і викладач Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Зоя Дмитрівна Блажеєва. Витинанка - це орнаментальні прикраси, вирізані ножем або ножицями з білого чи кольорового паперу. У давнину такі вироби використовували для оздоблення стін, вікон, полиць, груб, печей. В Україні паперове мереживо було частиною святкових обрядів, вважалося, що воно захищає житло від злих сил, приносить любов і добробут. Як зазначила ініціаторка цієї виставки, керівник Хмельницької народної художньої студії «Рукотвори» Таісія Стан, мистецтво витинанки достатньо рідкісне, зокрема в Хмельницькій області у цій техніці працюють лише трохи більше 15 майстрів.

Під час відкриття виставки майстрині провели безкоштовний майстер-клас, на якому вчили маленьких відвідувачів створювати з паперу чарівні ажурні сніжинки, ялинкові ліхтарики і різдвяні листівки для рідних.

Заступник начальника управління культури і туризму Хмельницької міської ради Світлана Шевченко привітала шістьох учасників цього колективного дивосвіт-вернісажу, вручила майстриням подяки від імені начальника управління Артема Ромасюкова з висловленням захвату їхньою творчістю та побажанням подальшого натхнення й успіхів у прийдешньому році.

Роботи народного майстра, нашої викладачки Зої Блажеєвої були відзначені усіма присутніми, а сама вона отримала відзнаку міського управління культури і туризму. Ця подія широко висвітлювалася регіональними засобами інформації. Про неї написали газета Є, газета Всімсайт Хмельницької міської ради, сайт 0382.ua, сайт Управління культури і туризму Хмельницької міської ради. Бажаємо Зої Дмитрівні натхнення, нових здобутків, творчих знахідок та злетів!

Відвідати виставку художньої витинанки можна до 14 січня у музеї історії міста Хмельницького (вхід вільний).

© 2018 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55