28 лютого - Міжнародний день рідкісних (орфанних) хвороб

Головна мета проведення цього Дня - підвищення обізнаності широкої громадськості про рідкісні захворювання та їх вплив на життя людини.

Протягом останнього тижня  лютого для студентів груп  ДО-11-ДО-12, ПО-11-ПО-13 викладачем  кафедри теорії і методики фізичної культури та валеології Ацегейдою І.П.  був проведений мультимедійний лекторій «Найпоширеніші орфанні захворювання та їх профілактика». В Україні до таких захворювань належать фенілкетонурія, хвороба Гоше, гіпофізарний нанізм, муковісцидоз, гемофілія, вроджені коагулопатії, мукополісахаридоз, хвороба Фабрі та гомосцистеінурія.

Орфанні хвороби (з англ. оrphan – сирота) – це рідкісні вроджені або набуті захворювання з хронічним і прогресуючим перебігом, які призводять до тяжких дегенеративно-дистрофічних уражень органів та систем. При відсутності адекватного лікування люди із рідкісними захворюваннями стають  заручниками хвороби, яка безжально прирікає їх на інвалідність, а хворі діти отримують статус «діти з особливими освітніми потребами» та потребують інклюзії.

Інклюзивне навчання, яке  має на меті покращити навчальне середовище, забезпечити потреби всіх учнів з повагою до їхніх здібностей та можливостей активно впроваджується в освітній процес.   Тому майбутнім педагогам необхідно вивчати біологічні особливості дітей з особливими освітніми потребами. 

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55