Кафедра природничо-математичних дисциплін активно допомагає становленню Нової української школи

Триває активне впровадження ідей Нової української школи. Зміни, які відбуваються, мають на меті зробити учнів початкових класів розумнішими, впевненішими у собі, щасливішими. Кафедра природничо-математичних дисциплін ХГПА активно долучилася до цього процесу та намагається поєднати досвід учителів-практиків, методистів, науковців та передати накопичені знання майбутнім учителям початкових класів. Саме для цього було ініційовано та організовано роботу постійно діючого науково-методичного семінару «Підвищення професійної компетентності педагога в умовах Нової української школи». Спільними зусиллями практиків та студентів зроблено дієвий внесок у реформування української освіти та поширення позитивного педагогічного досвіду у Хмельницькій області. Викладачі кафедри підтвердили, що Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія є потужним науково-педагогічним центром, який може надавати суттєву методичну допомогу учителям початкових класів нашого регіону.

Активна взаємодія викладачів, студентів ХГПА, учителів шкіл міста та області, яка відбувалася під час цього семінару особливо результативною була в контексті обраних учасниками напрямів. Зокрема, розкрити нормативні аспекти модернізації змісту початкової математичної освіти в умовах Нової української школи допомогли І.П.Ящук (декан факультету початкової освіти та філології, ХГПА), Г.В.Вишинська (завідувач кафедри природничо-математичних дисциплін, ХГПА), Н.В.Кривошей (заступник директора з навчально-виховної роботи Хмельницького ліцею №15 імені Олександра Співачука), Новіцька І.Й. (заступник директора з навчально-виховної роботи НВК №6 м. Хмельницького). Учасники засідання, яке відбулося у Хмельницькій педагогічній академії 18 вересня 2018 року обговорили проблеми, з якими стикається початкова освіта та визначили шляхи їх вирішення.

Наступним напрямом, який був реалізований в межах проекту стало моделювання компетентнісного уроку математики у Новій українській школі. Зустріч учителів, студентів та викладачів відбулася у НВК №6 м. Хмельницького 20 листопада 2018 р. Її головний результат полягав в усвідомленні майбутніми учителями початкових класів важливості компетентнісного підходу та вивченні практичних підходів до його використання. Керівництвом НВК №6 було запропоновано переглянути майстер-клас вчителя-методиста О.В.Забурмехи. Жваве обговорення та докладний аналіз цього заходу вказали на пріоритети впровадження сучасних підходів до вивчення математики та розкрили широку палітру педагогічних прийомів, які можна використати на уроках математики у Новій українській школі.

Корисним для учителів та студентів також стало обговорення шляхів реалізації принципу варіативності в умовах Нової української школи:  порівняння авторських методик. Цей захід відбувся 4 квітня 2019 р. на базі Хмельницького ліцею №15 імені Олександра Співачука. Розкрити зміст цього напряму допомогли майстер-класи учителів-методистів Бойко К.С. та Балашової В.П.

Викладачі кафедри природничо-математичних дисциплін Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії продовжують працювати над впровадженням концепції Нової української школи, надають відповідну методичну допомогу та реалізовують осучаснені підходи у змісті навчання під час викладання навчальних дисциплін на факультеті початкової освіти та філології ХГПА.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55