«ДИТЯЧА ГРА ТА ІГРАШКА У ПРОСТОРІ КУЛЬТУРИ»

17-18 квітня 2019 р. викладачі кафедри дошкільної педагогіки, психології та фахових методик (Гончар Н.П., Миськова Н.М. та Онофрійчук Л.О.) під керівництвом завідувача кафедри доктора педагогічних наук, професора Зданевич Л.В. та за участі декана факультету дошкільної освіти кандидата педагогічних наук, доцента Пісоцької Л.С. долучилися до обговорення основних проблем гри та іграшки в рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції «Дитяча гра та іграшка у просторі культури».

У роботі взяли участь понад 60 працівників дошкільної освіти, серед яких представники Міністерства освіти і науки України, Інституту модернізації змісту освіти, співробітники наукових установ НАПН України, викладачі закладів вищої освіти, члени ВГО «Ассоціація працівників дошкільної освіти», завідувачі, методисти та вихователі закладів дошкільної освіти. Географія учасників конференції представлена 10 областями: Київською, Житомирською, Хмельницькою, Вінницькою, Черкаською, Полтавською, Сумською, Дніпровською, Запорізькою та Донецькою.

Впродовж першого дня роботи учасники взяли участь у майстер-класах («Місто майстрів» керівники Стаєнна О.О. та Васильєва С.А.), воркшопах («Гра як засіб формуання здоров’єзбережувальної компетентності особистості» ведуча Андрущенко Т.К. та «Методика організації контактних ігор» – Безсонова О.К.).

З вітальним словом виступили Омеляненко Н.В., голова правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» та Савченко О.Я, головний науковий співробітник Інституту педагогіки НАПН України. В пленарному засіданні слухали доповіді Крутій К.Л. «Емпіричне дослідження вільної гри дитини в умовах ЗДО під час проведення «Дня без іграшок», Піроженко Т.О. «Пріоритетність ігрової діяльності серед інших видів дитячої активності в освітньому процесі ЗДО (на прикладі впровадження ПМК «Впевнений старт»), Низьковської О.В. «Розвивальне ігрове середовище в ЗДО: нормативне врегулювання» та ін.

Захоплюючою була екскурсія музеєм іграшки та презентація сучасного ігрового обладнання та іграшок, де з «Особливостями застосування театральної іграшки в роботі з дітьми» познайомила модератор Л.В.Макаренко.

Під час роботи конференції у другий день учасники-представники вищої школи обговорили питання застосування гри в освітньому процесі закладів вищої школи, модераторами круглих столів були Гавриш Н.В., Рейпольська О.Д. та Цвєткова Г.Г.

Щиро дякуємо організаторам за цікаву та змістовну роботу, нові підходи й взаємодію.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55